Spyrosoft S.A. zwiększa zatrudnienie w swojej centrali we Wrocławiuźródło: mat. inwestora

Spyrosoft S.A. zwiększa zatrudnienie w swojej centrali we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Wielki sukces polskiej firmy Syprosoft S.A. z Wrocławia. We wtorek 2 marca prestiżowy, brytyjski dziennik Financial Times opublikował najnowszą listę 1000 najszybciej rozwijających się firm technologicznych na świecie. Wysoką, piątą lokatę (najwyższą ze spółek z Polski) zajęła w nim wrocławska spółka giełdowa Spyrosoft S.A., producent oprogramowania zajmujący się kompleksową obsługą projektów. 
Wrocławska firma z branży IT – Spyrosoft S.A. działa od 2016 roku, a zatrudnia już prawie 600 osób i zatrudniać będzie kolejnych pracowników. Tylko w styczniu i lutym 2021 roku spółka zdążyła zatrudnić 57 nowych specjalistów IT: tzw. seniorów, liderów technicznych, architektów, a także ekspertów od Javy i innych obszarów. 
Do nowych kontraktów Spyrosoft S.A. poszukuje m.in:  inżynierów IT w wielu specjalnościach, szczególnie zajmujących się obszarem DevOps oraz językiem kotlin. Spyrosoft S.A. zatrudnia także juniorów, czyli młodych informatyków tuż po studiach, ale ze względu na niewielkie umiejętności muszą oni przejść dodatkowe szkolenia.
REKLAMA
W związku z rozwojem spółka zdecydowała się na nowe, znacznie większe biuro. Wybór padł na nowy biurowiec Skanska Property PolandNowy Targ, gdzie Spyrosoft S.A. wynajął prawie 4000 mkw. Do nowej siedziby firma przeniosła się w sierpniu 2019 roku. A warto zaznaczyć, że ten wrocławski software house zaczynał jako typowy start-up, który na początku działał w mieszkaniu na Muchoborze Wielkim. 
Prezesem i założycielem firmy jest Konrad Weiske. Pracował w wielu dużych firmach m.in. Siemensie czy IBM-ie, współpracował także z niemieckim Vodafonem. Miał pomysł jak Spyrosoft powinien działać, nieco odłożonego kapitału, dawne kontakty i na początek trzech współpracowników.
Obecnie Spyrosoft S.A. tworzy rozwiązania dla firm Viessmann, TrackMan czy Razer oraz współpracuje z niemieckimi producentami z branży automotive. Software house w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat planuje zwiększyć zatrudnienie o kolejne kilkaset osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA