Duża niemiecka sieć drogerii stawia na Wrocław. Ulokuje tu swoją polską centralęźródło: newsroom.dm.de

Duża niemiecka sieć drogerii stawia na Wrocław. Ulokuje tu swoją polską centralę

Orzech
Orzech
REKLAMA
Nowa, zagraniczna sieć sklepów drogeryjnych Dm-drogerie markt GmbH wchodzi do Polski. Na swoją centralę wybrała Wrocław. 
REKLAMA
Jest to sieć sklepów detalicznych z siedzibą w Karlsruhe w Niemczech, które sprzedają kosmetyki, artykuły medyczne, artykuły gospodarstwa domowego i zdrową żywność. W swoim sektorze sprzedaży Dm-drogerie markt jest największym sprzedawcą detalicznym w Niemczech pod względem przychodów

Firma posiada ponad 3500 sklepów w dwunastu krajach europejskich. W latach 70-tych posiadała sklepy wyłącznie w Niemczech i Austrii. W latach 90-tych XX wieku otworzyła sklepy w Czechach, na Węgrzech, Słowenii, Słowacji i Chorwacji. W 2000 roku firma rozszerzyła swoją działalność na Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Rumunię, Bułgarię, Macedonię Północną i Włochy. Tylko w samych Niemczech Dm-drogerie markt GmbH zatrudnia aktualnie ponad 41 000 pracowników.

Teraz firma zdecydowała się na wejście do Polski. We Wrocławiu ulokowana zostanie centrala. Firma rozpoczęła już rekrutację. Na razie brak oficjalnych informacji na temat ilości osób, jaka zostanie zatrudniona we Wrocławiu. Wiadomo, że firma planuje dużą ekspansję na polskim rynku, jednak ma być ona stopniowa. Zatrudnienie w polskiej centrali rosnąć ma wraz z ilością otwieranych sklepów.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
darios(gość)
Ciekawe czy cenowo będą konkurencja dla innych sieci... W Niemczech mają bardzo atrakcyjne ceny, nawet na polskie zarobki.
Zefka(gość)
Super, będąc w Niemczech raz w roku robiłam tam duże zakupy. W czasie pandemii nie jeżdżę. Fajnie, że będą we Wrocławiu ??
REKLAMA