DODAJ

Wrocław: Niemiecki dystrybutor kawy i herbaty wybuduje nową siedzibę w stolicy Dolnego Śląska

Wrocław
Wrocław: Niemiecki dystrybutor kawy
Orzech
2018-12-19 23:47:22
Niemiecka firma Dallmayr Vending & Office – jeden z największych dystrybutorów kawy i herbaty w Europie zdecydował się na silniejszą obecność w Polsce, gdzie ma swoją polską centralę ulokowaną we Wrocławiu.

Firma postanowiła zainwestować w budowę nowej siedziby – budynku biurowo-magazynowo-produkcyjnego przy ul. Irysowej. Nowa siedziba powstanie na ponad czterohektarowej działce. Jej wielkość pozwala na kolejne rozbudowy kompleksu Dallmayr Vending & Office w następnych latach.

Powierzchnia hali magazynowo-produkcyjnej wyniesie 1 260 mkw. Powierzchnia budynku biurowego 1 820 mkw.

Inwestorem zastępczym inwestycji została wrocławska firma Prime Project. W ramach umowy Prime Project dokona m.in. wszechstronnej oceny koncepcji i projektu budynku, przeprowadzi przetarg na wybór generalnego wykonawcy robót budowlanych oraz zapewni wielobranżowy nadzór inwestorski w trakcie budowy, wraz z zarządzaniem zmianami. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na I kwartał 2020 r.

Materiały inwestora

O inwestorze:

Bogactwo pomysłów, dalekowzroczność i jakość sprawiły, że około 1900 roku firma Dallmayr w Monachium została nadwornym dostawcą kawy. Od tamtej pory to rodzinne przedsiębiorstwo zalicza się do najpopularniejszych delikatesów w Europie. Z tym samym powodzeniem Dallmayr Vending & Office – z oddziałami w Austrii, we Francji, w Szwajcarii, w krajach Europy Wschodniej oraz w krajach arabskich – już od początku lat 60. XX wieku zaczęło osiągać pozycję czołowego dostawcy kawy na rynek w Niemczech.
Dziś coraz więcej firm stawia na profesjonalne i oszczędzające czas usługi związane z zaopatrzeniem w kawę. Dallmayr Vending & Office zapewnia kompleksowe zaopatrzenie każdego przedsiębiorstwa – niezależnie od tego czy jest to niewielkie biuro czy koncern.