Web INnovative Software inwestuje w Jeleniej Górzeźródło: Web INnovative Software

Web INnovative Software inwestuje w Jeleniej Górze

Orzech
Orzech
REKLAMA
Polska firma Web INnovative Software dostawca chmurowych aplikacji dla biznesu inwestuje w Jeleniej Górze. Otworzy w tym dolnośląskim mieście swój software house. Pracę znajdzie w nim 60 osób.
Będzie ulokowany w biurowcu przy ul. Wincentego Pola. Na inwestycje związane z rewitalizacją obiektu firma przeznaczy 5 milionów złotych. Software house Web INnovative Software zajmie powierzchnię 850 mkw.. Poza pomieszczeniami biurowymi znajdą się w nim siłownia, strefa SPA, a także dwa apartamenty.

Firma działa w Jeleniej Górze od kilkunastu lat. Aktualnie zatrudnia w tym mieście niespełna 20 pracowników. Ze względu na duży rozwój zdecydowała się na realizację nowej, własnego biura swojej filii w tym dolnośląskim mieście (siedziba znajduje się we Wrocławiu). Obecnie wynajmuje biura zlokalizowane przy ulicy Sudeckiej.

– W najbliższych latach chcemy zainwestować znaczne środki w stworzenie nowoczesnego centrum, którego celem będzie wspieranie lokalnego biznesu. Mamy ambicje by takie centra powstały we wszystkich większych miastach Dolnego Śląska. Liczymy tutaj na współpracę z lokalnymi organizacjami regionu jeleniogórskiego i uczelniami wyższymi – mówi prezes Web INnovative Software, Andrzej Lazarowicz.

– Budynek, który WINS obrał za siedzibę filii jest wyjątkowy. Ma swoją historię. Jest jednym z nielicznych w mieście budynków z czerwonej cegły, który zachował swój oryginalny charakter. Został wzniesiony w latach 1880-1890 i stanowił część zespołu budynków rzeźni miejskiej. Biurowiec mieści się przy ul. Wincentego Pola. Na inwestycje związane z rewitalizacją obiektu przeznaczyliśmy 5 milionów złotych. W ramach tych funduszy modernizujemy obiekt, łącząc jego oryginalny charakter - fasadę z czerwonych cegieł i loftowe wnętrza - z charakterystycznymi akcentami w naszym wydaniu – informuje prezes Andrzej Lazarowicz.
Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA