200 nowych miejsc pracy w Jeleniej Górze dzięki nowej inwestycji Draexlmaiera

200 nowych miejsc pracy w Jeleniej Górze dzięki nowej inwestycji Draexlmaiera

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
19 grudnia prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wręczył prezesowi DWS Draexlmaier akt upoważniający do rozpoczęcia działalności w nowej hali zakładu mieszczącego się przy ul. Spółdzielczej. Kolejna inwestycja tego niemieckiego koncernu z branży motoryzacyjnej to hala o powierzchni użytkowej 20.000 mkw. Draexlmaier tym razem zainwestował w Jeleniej Górze 18 mln euro. 
Inwestycja ma przyczynić się do rozwoju firmy, która produkuje w Jeleniej Górze wyposażenie wnętrz samochodowych do luksusowych europejskich aut tj. Land Rover, Jaguar czy Mercedes. W zakładzie produkowane są też elementy do Porsche, BMW, Daimlera i Audi. Część produkcyjna w nowej hali zajmie ok. 5000 mkw. Reszta zostanie przeznaczona na magazyn. 
DRX Draexlmaier zatrudnia obecnie w Jeleniej Górze niemal 1800 pracowników, a dzięki nowej inwestycji zatrudnienie do końca 2018 roku ma wzrosnąć do 2000 osób. 
Draexlmaier jest obecny w Jeleniej Górze od 1999 roku, kiedy to rozpoczął produkcję wiązek elektrycznych. Potem firma zmieniła profil na produkcję wyposażenia wnętrz samochodowych i w kolejnych latach wybudowała 6 nowych hal produkcyjnych. 
REKLAMA
W sumie niemiecki koncern posiada w Jeleniej Górze kompleks produkcyjny składający się z hal o łącznej powierzchni 67 tysięcy mkw. pod dachem (magazyny, produkcja, pomieszczenia socjalne i techniczne) na działce o powierzchni ok. 140 tys. mkw. Po ostatniej rozbudowie inwestorowi pozostało jeszcze tylko 5000 mkw. niezagospodarowanej działki.
Thomas Krüger, prezes jeleniogórskiego oddziału niemieckiego koncernu nie obawia się o brak nowych pracowników, choć Jelenia Góra należy do grona miast o najniższym bezrobociu na Dolnym Śląsku. Firma ma już wyrobioną, dobrą opinię na jeleniogórskim rynku pracy. Oferuje także szereg pakietów socjalnych, organizuje również transport autobusem w obrębie 50 km od fabryki.
Koncern DRX Draexlmaier zatrudnia w tej chwili już ponad 55 000 pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie. Zajmuje się produkcją elektryki, elektroniki, elementów wyposażenia wnętrz i systemów magazynowania energii dla takich światowych koncernów motoryzacyjnych jak: Audi, BMW, Bugatti, Cadillac, Jaguar, Lamborghini, Land Rover, Maserati, Mercedes-Benz, MINI, Porsche, Tesla, Volkswagen. Z 1800 zatrudnionymi pracownikami w kompleksie fabryk w Jeleniej Górze, jest jednym z pięciu największych pracodawców w tym dolnośląskim mieście.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA