Accolade inwestuje w Jeleniej Górze. Będą nowe miejsca pracyźródło: Accolade

Accolade inwestuje w Jeleniej Górze. Będą nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Grupa Accolade zdecydowała się na nową inwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem postawiła na Jelenią Górę. Accolade od kilku lat konsekwentnie rośnie w zachodniej Polsce, otwierając parki magazynowo-produkcyjne w Legnicy (61,2 tys. mkw.), Goleniowie (63,9 tys. mkw.), Gorzowie Wielkopolskim (53,5 tys. mkw.), Zielonej Górze (128 tys. mkw.) i Koszalinie (13,6 tys. mkw).
Nowa lokalizacja w Jeleniej Górze idealnie wpisuje się w portfolio parków Accolade wzdłuż zachodniej granicy. Liczące około 80 tys. mieszkańców miasto, jest czwartym co do wielkości w województwie dolnośląskim, dogodnie położonym na skrzyżowaniu korytarzy transportowych między Niemcami a Czechami. Tym samym wszystkie nowoczesne parki Accolade w pobliżu zachodniej granicy leżą wzdłuż głównej drogi ekspresowej S3, łączącej tę część kraju z polskim wybrzeżem. Cały teren jest łatwo dostępny z Europy Zachodniej.
– Kiedy wybraliśmy zachodnią część kraju jako punkt startowy w Polsce, niektórzy zastanawiali się, dlaczego nie zaczęliśmy do Warszawy, tak jak inni inwestorzy. Cieszę się jednak, że postawiliśmy na zachodnie pogranicze, które ma ogromny potencjał do wzrostu. Położenie na granicy z Niemcami i Czechami, duże miasta, dostępna siła robocza, solidna infrastruktura transportowa i otwarte na współpracę samorządy to ogromne zalety tego regionu. Obecne zainteresowanie firm tym obszarem potwierdza nasze początkowe założenia – komentuje Milan Kratina, CEO Accolade.
Niemal połowa powierzchni magazynowej w Jeleniej Górze jest już wynajęta, najemcy pojawią się parku w II kwartale 2022 r. i zajmą blisko 10 tys. mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA