Kamiennogórska strefa: budują zakład

Kamiennogórska strefa: budują zakład

Jelenia Góra
REKLAMA

O.P.S.O. spółka z o.o. buduje w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości zakład produkcyjny. Inwestuje 1 mln euro, na początek zatrudni 50 pracowników.

 

- O.P.S.O. jest 85. firmą, której wydaliśmy zezwolenie na prowadzenie działalności w naszej strefie. Inwestor zdecydował się na budowę głównie dzięki ulgom, które mu zaproponowaliśmy - mówi Iwona Krawczyk, prezes kamiennogórskiej strefy.

REKLAMA

 

Firma powstanie przy ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze, obok innych, działających tam już zakładów. Będzie specjalizować się w kanałach odwadniających z polimerobetonu, wykorzystywanych do odprowadzania wód deszczowych z posesji mieszkalnych, dróg, parkingów. Zdecydowana większość trafi do Niemiec i Belgii. Zakład ma mieć 1200 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej. Na kolejnych 500 metrach zostaną urządzone biura i pomieszczenia socjalne. O.P.S.O. jest częścią światowego konsorcjum należącego do jednego z najbogatszych Belgów, Jorisa Ide. Posiada on 50 firm wartych w sumie ok. pół miliarda euro.
Jest szansa na kolejne miejsca pracy w regionie. - Niezależnie od siebie prowadzimy kilka procedur zmierzających do wydania kolejnych zezwoleń. Brane pod uwagę branże zdecydowanie wzbogacą gospodarczą mapę naszego regionu. Inwestorzy zatrudnią w nowoczesnych zakładach kilkaset osób - dodaje prezes kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA