Niemiecka firma Dr. Schneider po raz kolejny inwestuje w Radomierzu pod Jelenią Górąźródło: Dr. Schneider

Niemiecka firma Dr. Schneider po raz kolejny inwestuje w Radomierzu pod Jelenią Górą

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna inwestycja niemieckiej firmy Dr. Schneider w zakład produkcyjny z branży automotive, który ulokowany jest w Radomierzu pod Jelenią Górą. 23 grudnia 2021 r. zarząd kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. wydał decyzję o wsparciu nowej inwestycji polskiego oddziału tego koncernu - firmy Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.
W ramach nowego przedsięwzięcia inwestor zbuduje nową lakiernię w istniejącym zakładzie produkcyjnym w Radomierzu (gmina Janowice Wielkie). Firma zadeklarowała nakłady inwestycyjne w wysokości 30,6 mln złotych.
Było to kolejne zezwolenie dla Dr. Schneider wydane w ciągu ostatnich miesięcy - w maju zeszłego roku dostawca komponentów z tw. sztucznych zadeklarował poniesienie nakładów w wysokości ponad 9 mln złotych w obu swoich zakładach, w Radomierzu i w Jeleniej Górze.
Zakład w Radomierzu, zatrudnia aktualnie prawie 1400 osób.
REKLAMA
Dr. Schneider
Dr. Schneider to rodzinna, niemiecka firma o międzynarodowym zasięgu działania. W zakładach ulokowanych w Niemczech, Hiszpanii, Chinach, USA oraz w Polsce produkuje innowacyjne i zaawansowane technologicznie części wyposażenia wnętrza samochodów. Flagowe produkty to: systemy nawiewne, wysoce zintegrowane osłony, złożone moduły tablic rozdzielczych i konsol środkowych.
Jako wiodący światowy dostawca rozwiązań i produktów dla branży motoryzacyjnej produkuje podzespoły dla najbardziej znanych i cenionych marek samochodów takich jak: VW, Audi, BMW, Jaguar/Landrover, Daimler, Porsche, Volvo.
Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. działa od 2002 roku.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
Grażyna(gość)
Sebastian mechanik to parówa
Paweł(gość)
Ile moze zarobić netto w tej firmie nowy pracownik ?
Endriu(gość)
Ciekawe kim będą chcieli zapełnić nowe miejsca pracy. Przez ostatni rok z wielu działów odeszło około 60 osób. Produkcja to ludzie z łapanki bo doświadczeni pracownicy uciekają do stabilnych firm. A dyrektor twierdzi że ludzie czekają pod brama. Szkoda tylko że jego plany nie sięgają dalej niż czubek jego nosa.
Kilus(gość)
W biurze bardzo dobrze się bawimy, o sorry pracujemy
Elax(gość)
Kolejny obóz pracy. Brakuje tylko wieżyczki i Hansa z CKM.
Pracowałem tam i kierownik Andrzej to idiota(gość)
Praca
anonim(gość)
Pierw zobaczcie jak traktowani są ludzie i czyim kosztem są te inwestycje
REKLAMA