W Staniszowie pod Jelenią Górą powstaną Karkonosze Springs Hotels&Resorts źródło: Q2 Studio

W Staniszowie pod Jelenią Górą powstaną Karkonosze Springs Hotels&Resorts

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
We wsi Staniszów pod Jelenią Górą, u podnóża Karkonoszy, firma Oak Property należąca do grupy Europlan zrealizuje kompleks condohotelowy Karkonosze Springs Hotels&Resorts.
W ramach przedsięwzięcia powstanie zespół obiektów z łącznie ok. 270 lokalami, w tym dziewięć budynków willowych (206 apartamentów) oraz część hotelowa z 64 pokojami. Uzupełnieniem będą: zaplecze konferencyjne, restauracja, narciarnia i rowerownia, SPA i zespół basenów termalnych. Projekt architektoniczny opracowała znana wrocławska pracownia architektoniczna Q2 Studio. Zakończenie realizacji całej inwestycji przewidziano na 2023 r. 
Q2 Studio
Kompleks został zlokalizowany na trzech odrębnych działkach, w związku z czym inwestor zdecydował się wprowadzić podział na powiązane ze sobą strefy funkcjonalnehotelowo-rekreacyjną z 62 pokojami, rodzinną ze 126 apartamentami w 9 budynkach oraz kameralną z 80 apartamentami w 10 willach. Motywem łączącym projektowane przestrzenie i funkcje będzie woda, pojawiająca się pod postacią sadzawek, stawów, cieków, basenów całorocznych i basenów termalnych. 
Q2 Studio
Umowy najmu zawierane będą na okres 10 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 10 lat. 
Q2 Studio
REKLAMA
Q2 Studio
Q2 Studio
Q2 Studio
Q2 Studio

O inwestorze:

Grupa Europlan jest holdingiem inwestycyjnym działającym od 15 lat na rynku w obszarze budownictwa biurowego i hotelowego.

Twórcą grupy Europlan oraz jej prezesem jest Artur Kozieja, doświadczony inwestor i bankier inwestycyjny, który w latach 1995 -2017 pracował na stanowisku dyrektora w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim "City". Dodatkowo także jako wspólnik rodzinnej firmy hotelowej, której działalność rozpoczęła się w 1983 roku, realizował projekty hotelowe na Dolnym Śląsku (Hotel Cieplice i Hotel Karczowiska).

Europlan w ramach inwestycji biurowych zrealizował m.in. budynek Feniks o pow. 10 tys. mkw. przy ul. Żelaznej 32 w Warszawie, który stanowi siedzibę BOŚ Bank oraz budynek Mangalia na warszawskim Mokotowie o powierzchni 8 tys. mkw.

Europlan w ramach inwestycji hotelowych w ostatnim czasie zrealizował m.in. zakup hotelu "Centrum Kongresowe Gromada" w Krakowie dysponujący 220 pokojami oraz największym w Polsce przyhotelowym centrum konferencyjnym, który po modernizacji został w grudniu 2018 roku otwarty pod 4 gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip. Wybudował także w systemie condo 4-gwiazdkowy hotel Lake Hill Resort & Spa w Karkonoszach, otwarty w marcu 2019 roku.

Komentarze (8)

Napisz komentarz
Artur(gość)
Obiekt ma sąsiadować z fabryką tworzyw sztucznych, której nie ma na wizualizacji. Jest to trochę podejrzane.
Grażyna(gość)
@
zosia
(gość)
Masakra, kolejne  miejsce straci swój urok.
Zgadzam się z ZOSIĄ
jola(gość)
Do wsi bardziej pasowały PGR-y  niż te przerażające szkaradki
grazyna(gość)
mieszkam na wsi i nie chcę takich inwestycji
Rustaweli(gość)
Najlepiej nic nie robić i cofnąć się do starych PGR- ów i Średniowiecza.Po co było zmieniać Świat?!!!!!!
Krzysztof Zalewski
To jest horror, hotelarze zabudowują każdy wolny kawałek gruntu. Proszę zobaczyć na Karpacz czy Szklarską Porębę apartamentowce zapaskudziły krajobraz tych miejscowości.Teraz przychodzi czas na całą kotlinę . Ja tego nie chcę!
zosia(gość)
Masakra, kolejne  miejsce straci swój urok.
Pukys(gość)
Urok wioski bezpowrotnie zniszczony... Przykro, że nie potrafią zbudować nic co łączyłoby klasę premium z tradycyjną zabudową rejonu. Tak łatwiej, równie dobrze może stać we Wrocławiu czy Warszawie.
REKLAMA