Wyndham Hotels & Resort wchodzi do Polski i otwiera hotel we Wrocławiu źródło: Materiały prasowe

Wyndham Hotels & Resort wchodzi do Polski i otwiera hotel we Wrocławiu

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna wielka i znana sieć hotelowa wchodzi do stolicy Dolnego Śląska. Wyndham Hotels & Resorts, największa franczyzowa firma hotelarska na świecie, obsługująca około 9000 hoteli w 95 krajach, kontynuuje międzynarodową ekspansję, otwierając swój pierwszy obiekt w Polsce - Wyndham Wrocław Old Town z 205 pokojami.
Obiekt zarządzany przez firmę Mogotel Hotel Group, operatora hotelowego w krajach bałtyckich, zostanie otwarty na początku lutego 2022 roku i będzie zlokalizowany w samym centrum miasta, w kompleksie Wratislavia Center na wrocławskim Starym Mieście.
Wyndham zastąpi w tym obiekcie hotel Sofitel Old Town, który został zamknięty podczas pierwszego lockdownu. Hotel ten był leasingowany przez Orbis, który zdecydował się go już nie otwierać ze względu na brak perspektyw na przeprowadzenie gruntownej modernizacji obiektu, niezbędnej dla utrzymania pozycji rynkowej oraz na przedłużenie umowy leasingu. Nowego najemcę w miejsce Sofitelu znalazła firma doradcza Christie & Co.
Materiały prasowe
Wyndham Wrocław Old Town zaoferuje pokoje i atrium, a na najwyższym piętrze – strefę wellness, z nowoczesną salą fitness, sauną i łaźnią parową.
W hotelu znajdą się różnorodne strefy gastronomiczne, w tym restauracja, salon i bar – idealne miejsca do relaksu i nawiązywania kontaktów towarzyskich. Na osoby podróżujące służbowo czekać będzie 11 sal konferencyjnych, które łącznie pomieszczą ponad 400 uczestników. Ponadto, hotel jest położony w odległości zaledwie 16 km od wrocławskiego lotniska.
REKLAMA
Materiały prasowe
– Cieszymy się, że we współpracy z Mogotel otwieramy nasz pierwszy luksusowy hotel Wyndham w Polsce. Polska jest krajem z dużym potencjałem i bogatą ofertą turystyczną, która przyciąga zróżnicowany typ podróżnych. Dzięki korzystnym warunkom ekonomicznym i dużemu popytowi wewnętrznemu, Polska stwarza idealne możliwości rozwoju dla naszej branży i doskonale wpisuje się w firmową strategię rozwoju sieci w Europie – mówi Christian Michel, wiceprezes ds. rozwoju Europy w Wyndham Hotels & Resorts EMEA.
Materiały prasowe
– Wrocław jest pięknym historycznym miastem dlatego jesteśmy dumni z debiutu marki Wyndham właśnie tutaj. Wyndham Wrocław Old Town to nasz drugi obiekt we współpracy z Wyndham Hotels & Resorts, po hotelu Wyndham Garden Munich Messe w Niemczech. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę – dodaje Ivans Dokicans, dyrektor ds. rozwoju i członek zarządu Mogotel Hotel Group.
Materiały prasowe
Wyndham Hotels & Resorts jest drugą największą siecią hotelarską na świecie pod względem liczby hoteli (9 tys.) i piątą pod względem liczby pokoi (ok. 800 tys.) - wszystkie we franczyzie - działających pod takimi markami jak m.in. Wyndham – pozycjonowana w segmencie upscale, lifestylowy Trip, Ramada z segmentu midscale, czy ekonomiczne Days Inn, Super 8, Microtel, Howard Johnson. Jak dotąd nie była obecna w Polsce, choć od dłuższego czasu podejmowała próby wejścia na nasz rynek, negocjując m.in. z polskimi sieciami. Pod marką Wyndham działa ok. 140 hoteli, z tego 11 w Europie, w tym pięć w Niemczech.

Mogotel Hotel Group z centralą w Rydze jest największym operatorem hotelowym w Krajach Bałtyckich pod względem liczby hoteli i pokoi z 12 obiektami oraz kilkoma na Ukrainie i w Bułgarii. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wydzierżawić tę nieruchomość w strategicznie doskonałej lokalizacji do naszej dalszej ekspansji w Europie – powiedział Ivans Dokicans, członek zarządu Mogotel Hotel Group.

Wielofunkcyjny kompleks Wratislavia Center z biurami, częścią handlową i - zajmującym około połowę jego powierzchni - hotelem (pod marką Dorint, przejętą potem przez Accor i zmienioną na Sofitel) otwarty został w 2001 r. W 2018 r. nieruchomość kupiona została przez fundusz FLE SICAV FIS dla francuskiej LFPI Group

– Cieszymy się, że znaleźliśmy silnego partnera, który zapewnia bezpieczne długoterminowe rozwiązanie dla tej nieruchomości – mówi Alexander Klafsky, Partner Zarządzający FLE GmbH z centralą w Wiedniu, która działa jako doradca inwestycyjny LFPI w zakresie inwestycji w nieruchomości w Niemczech, Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej.

Inicjatorem nowej umowy najmu była firma Christie & Co - specjalizująca się w nieruchomościach hotelowych - która miała za zadanie znalezienie operatora dla wrocławskiego hotelu. 

– Ze względu na pandemię szczególnie ważny był wybór doświadczonego najemcy i cieszymy się, że udało nam się pozyskać dla nieruchomości renomowanego międzynarodowego operatora w postaci Mogotel Hotel Group. Hotel oferuje najlepsze warunki do mocnego wejścia Mogotelu na rynek z marką franczyzową Wyndham – powiedział Simon Kronberger, dyrektor na region Austrii & CEE w Christie & Co.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA