Szklarska Poręba – czy podąży śladem największych ośrodków wypoczynkowych?

Szklarska Poręba – czy podąży śladem największych ośrodków wypoczynkowych?

dolnośląskie
REKLAMA

150 milionów złotych – tyle chce wyłożyć na budowę luksusowego ośrodka w Szklarskiej Porębie firma Zdrojowa Invest. Deweloper i operator hoteli mający na koncie takie inwestycje jak Marine Hotel czy Diune Hotel tym razem postanowił poszerzyć swoją działalność w Karkonoszach.


Deweloper zachęcony sukcesem swojego pierwszego obiektu – Cristal Resort Szklarska Poręba, postanowił wybudować kolejny ekskluzywny hotel. Forest Ski Hotel & Resort, bo tak brzmi pełna nazwa inwestycji, ma mieścić w sobie ponad 1000 miejsc noclegowych z kadrą liczącą ponad 250 osób. Ambitne plany idą w parze z ogromnymi pieniędzmi. Na budowę hotelu w Szklarskiej porębie Zdrojowa Invest planuje wydać ponad 150 milionów złotych, a otwarcie pierwszego etapu zaplanowano na jesień 2017 roku. Czy inwestycja ma szansę powodzenia? Na to pytanie odpowiedział Jan Wróblewski, współwłaściciel grupy Zdrojowa Invest & Hotels. – „W naszym rodzinnym Kołobrzegu funkcjonuje obecnie 5 cztero- i 3 pieciogwiazdkowe hotele, gdy jeszcze dziesięć lat temu nie było żadnego. W tym samym czasie liczba udzielonych noclegów prawie się podwoiła i aktualnie Kołobrzeg jest numerem jeden wśród miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Z naszymi 5- i 4-gwiazdkowymi hotelami przyczyniliśmy się do tego sukcesu. Ze swoim potencjałem i naszymi obiektami Szklarska Poręba może podążać podobną ścieżką rozwoju. Aktualnie zmieniamy Świnoujście prowadząc obecnie największą inwestycję hotelową w Polsce za ponad 250 mln zł, z hotelem Radisson Blu Resort, aquaparkiem i promenadą, a ze wsparciem unijnym planujemy również molo” podsumowuje Jan Wróblewski.

 

W ramach kompleksu powstanie Aquapark – dostępny również dla mieszkańców Szklarskiej Poręby oraz wyciąg i dwie trasy zjazdowe. Ponadto uzupełnieniem hotelu ma być rozbudowana strefa Spa&Wellnes, która znacząco uatrakcyjni ośrodek w oczach klientów.


Jeżeli chodzi standard hotelu to Forest Ski Hotel & Resort ma być skategoryzowany na cztery gwiazdki, jednak jak przekonuje inwestor zarówno standardem, jak i zapleczem, będzie mu znacznie bliżej do hotelu 5-gwiazdkowego.

REKLAMA

 

Deweloper nie ukrywa, że potencjalną grupą klientów będą osoby z zasobniejszym portfelem oraz rodziny z dziećmi. Nie mniej jednak Szklarska Poręba wzbogaci się o kolejny ośrodek hotelowy z najwyższej półki.

 

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA