Politechnika Wrocławska sprzedaje ośrodki wypoczynkowe na Dolnym Śląskuźródło: materiały Politechniki Wrocławskiej

Politechnika Wrocławska sprzedaje ośrodki wypoczynkowe na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Karpacz, Karłów, Szklarska Poręba – w tych miejscowościach wrocławska uczelnia ma na sprzedaż pensjonaty. Najtańszy można kupić już za 900 tys. zł netto.
Najwyższa cena wywoławcza, bo aż 3,9 mln zł netto, dotyczy Ośrodka Wypoczynkowego "Radość" w Szklarskiej Porębie. Jest zlokalizowany przy ulicy Muzealnej 5, około 200 m od dworca kolejowego Szklarska Poręba Średnia. W cenie zawarte są działka o powierzchni ponad 5,7 tys. mkw. oraz znajdujące się na niej budynki – jeden główny i dwa pomocnicze. Pięciokondygnacyjny dom, pełniący funkcję ośrodka konferencyjno-szkoleniowego, został zbudowany w latach 1976-1985. Jest w nim dostępnych 108 miejsc noclegowych w 33 pokojach.
materiały Politechniki Wrocławskiej
W budynku znajdują się ponadto jadalnia z zapleczem kuchennym, sala konferencyjna, kawiarnia, pomieszczenia gospodarcze i biurowe oraz recepcja. Instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, gazowa, telefoniczna, odgromowa, telewizyjna, oświetlenia awaryjnego, przeciwpożarowa, centralne ogrzewanie i ciepła woda z kotłowni gazowej w budynku. Powierzchnia użytkowa wynosi 1790 mkw. – informuje Politechnika Wrocławska.
Teren, na którym znajduje się nieruchomość, nie ma aktualnie obowiązującego planu miejscowego ani nie została podjęta decyzja o jego uchwaleniu.
materiały Politechniki Wrocławskiej

Milion za willę w Karpaczu
Uczelnia ma na sprzedaż także ośrodek wypoczynkowy w Karpaczu. Za "Limbę" przy ulicy Olimpijskiej 8, tuż przy skoczni narciarskiej "Orlinek", trzeba zapłacić co najmniej 1 mln 50 tys. zł netto. Na działce o powierzchni 1688 mkw. znajduje się parterowy budynek z dwupoziomowym poddaszem. Pierwszy poziom jest w całości mieszkalny, drugi, wyższy – w większości nieużytkowy.
materiały Politechniki Wrocławskiej
W budynku znajduje się dwanaście pokoi. Jeden pokój na parterze jest wykorzystywany na biuro oraz dwa pokoje z łazienką w formie studia. Jeden pokój na parterze jest z łazienką. Pozostałe pokoje z umywalkami. Budynek wyposażony w instalacje: elektryczną (zasilanie linią napowietrzną), wodociągową z sieci komunalnej, kanalizacyjną z odprowadzeniem do zbiornika bezodpływowego, gazową przewodową. Centralne ogrzewanie i ciepła woda z kotłowni gazowej z zasobnikiem ciepłej wody o pojemności 500 litrów. Znajdujący się na przedmiotowej działce budynek Domu Wczasowego "Limba", wskazany jest do ochrony ze względów architektonicznych – czytamy na stronie Politechniki.
REKLAMA
Zgodnie z ustaleniami planu miejscowego, podana nieruchomość jest przeznaczona pod tereny usług turystycznych i komercyjnych.
materiały Politechniki Wrocławskiej

Trzy ośrodki do wyboru

Ośrodek wypoczynkowy "Pod Jesionami" położony w Karłowie, gmina Radków, oznaczony numerem 7, uczelnia wycenia na 900 tys. zł netto. Nieruchomość składa się z dwóch działek o łącznej powierzchni 9,9 tys. mkw., oddzielonych drogą. Pierwsza, niezabudowana, liczy 200 mkw. Na drugiej znajduje się piętrowy dom sprzed 1945 roku, o powierzchni użytkowej 412 mkw.
materiały Politechniki Wrocławskiej
W roku 1978 przeprowadzono remont kapitalny budynku łącznie z wymianą stropów. Instalacje: elektryczna, wodociągowa z sieci wiejskiej, kanalizacyjna do zbiornika bezodpływowego, telefoniczna. Centralne ogrzewanie i ciepła woda zasilane z kotłowni usytuowanej w budynku na parterze – informuje Politechnika Wrocławska.
materiały Politechniki Wrocławskiej
Mniejsza z działek przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i usługi turystyki. Większa, o powierzchni 9,7 tys. mkw., to teren usług turystyki i zabudowy mieszkaniowo-usługowej.
Nieruchomość jest przedmiotem dzierżawy, na podstawie umowy zawartej na czas nieoznaczony, z sześciomiesięcznym okresem wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca. Ośrodek wypoczynkowy czynny jest przez cały rok – czytamy w ogłoszeniu.
materiały Politechniki Wrocławskiej

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA