Zameczek AWF-u wciąż czeka na kupca. Co jeszcze sprzedają uczelnie?fot. Tomasz Matejuk

Zameczek AWF-u wciąż czeka na kupca. Co jeszcze sprzedają uczelnie?

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Akademia Wychowania Fizycznego po raz kolejny bezskutecznie próbowała sprzedać zabytkowy Zameczek przy ulicy Rzeźbiarskiej. Kupców na swoje nieruchomości szukają też Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska.
Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego od kilku lat próbuje sprzedać nieruchomość przy ulicy Rzeźbiarskiej 4 – to ponad hektarowy teren na osiedlu Dąbie, na którym stoi trzykondygnacyjny budynek, tzw. Zameczek, wybudowany na początku XX wieku
Przed II Wojną Światową mieścił się tam hotel, a także restauracja z wydzieloną kawiarnią, piwiarnią i salą do tańca. Później wykorzystywano go do celów dydaktycznych. Na terenie sprzedawanej nieruchomości stoi też dawny hangar na łodzie, znajdujący się w fatalnym stanie technicznym.


Pierwotnie Zameczek wyceniano na ponad 8 mln złotych, a potem cenę wywoławczą obniżono do 6 mln 950 tys. złotych. Kolejny przetarg, 2 lutego, też zakończył się jednak fiaskiem.
– Nieruchomość nie została sprzedana – potwierdza Ireneusz Cichy, rzecznik prasowy uczelni.

Uniwersytet i politechnika też sprzedają

REKLAMA
Pałac przy ulicy Szajnochy to neoklasycystyczny trzykondygnacyjny budynek, gdzie do niedawna mieściły się oddziały Biblioteki Uniwersyteckiej. Latem 2013 roku przeniesiono je do nowego gmachu przy ul. Joliot-Curie.


Uczelnia kolejny raz zdecydowała się na obniżkę ceny wywoławczej – w ogłoszonym niedawno przetargu ustalono ją na 10,1 mln złotych. Rozstrzygnięcie poznamy na 7 marca.
Uniwersytet wystawia na sprzedaż także cztery budynki magazynowe przy ulicy Świątnickiej 30 na Księżu Małym. Cena wywoławcza to 1,9 mln złotych, a przetarg odbędzie się 8 marca. 
Uczelnia chce też oddać w dzierżawę tereny pod mobilne punkty gastronomiczne. Food trucki mogą stanąć przy ulicy Joliot-Curie 15 (przy wejściu głównym do budynku Instytutu Informatyki UWr), a także przy ulicy Przybyszewskiego 63,65.
Z kolei Politechnika Wrocławska szuka kupca na dwa ośrodki wypoczynkowe: "Radość" w Szklarskiej Porębie i "Pod Jesionami" w Karłowie
Pierwszy z nich wyceniono na 3,9 mln złotych, a drugi – na 1,2 mln złotych. Przetargi odbędą się odpowiednio 6 marca i 8 lutego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA