Zameczek, pałac i ośrodek wypoczynkowy. Wrocławskie uczelnie sprzedają nieruchomościfot. Tomasz Matejuk

Zameczek, pałac i ośrodek wypoczynkowy. Wrocławskie uczelnie sprzedają nieruchomości

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Akademia Wychowania Fizycznego po raz kolejny wystawiła na sprzedaż zabytkowy Zameczek przy ulicy Rzeźbiarskiej. Kupca na swoje nieruchomości szuka też Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska.
Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego od kilku lat próbuje sprzedać nieruchomość przy ulicy Rzeźbiarskiej 4 – to ponad hektarowy teren na osiedlu Dąbie, na którym stoi trzykondygnacyjny budynek, tzw. Zameczek, wybudowany na początku XX wieku
Przed II Wojną Światową mieścił się tam hotel, a także restauracja z wydzieloną kawiarnią, piwiarnią i salą do tańca. Później wykorzystywano go do celów dydaktycznych. Na terenie sprzedawanej nieruchomości stoi też dawny hangar na łodzie, znajdujący się w fatalnym stanie technicznym.


Pierwotnie Zameczek wyceniano na ponad 8 mln złotych. Aktualna cena wywoławcza to 6 mln 950 tys. złotych. Przetarg odbędzie się 2 lutego 2017 roku.

Uniwersytet i politechnika też sprzedają

REKLAMA
Pałac przy ulicy Szajnochy to neoklasycystyczny trzykondygnacyjny budynek, gdzie do niedawna mieściły się oddziały Biblioteki Uniwersyteckiej. Latem 2013 roku przeniesiono je do nowego gmachu przy ul. Joliot-Curie.


Uczelnia kolejny raz zdecydowała się na obniżkę ceny wywoławczej – w ogłoszonym niedawno przetargu ustalono ją na 10,1 mln złotych. Rozstrzygnięcie poznamy na początku marca przyszłego roku.
Z kolei Politechnika Wrocławska szuka kupca na ośrodek wypoczynkowy "Radość" w Szklarskie Porębie. Na sprzedawanej nieruchomości o powierzchni 5746 metrów kwadratowych stoi czteropiętrowy budynek główny, a także garaż i budynek paliw.
Budynek główny użytkowany jest jako ośrodek konferencyjno-szkoleniowy. Budynek ten został wzniesiony w latach 1976-1985. Ośrodek czynny jest przez cały rok.
– W budynku znajduje się 108 miejsc noclegowych w 33 pokojach. W budynku oprócz pokoi hotelowych znajdują się jadalnia z zapleczem kuchennym, sala konferencyjna, kawiarnia, pomieszczenia gospodarcze i biurowe oraz recepcja – czytamy w ogłoszeniu przetargowym
Cena wywoławcza nieruchomości to 4,5 mln złotych netto, a przetarg odbędzie się 16 stycznia 2017 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA