We Wrocławiu zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel pod marką Wyndhamźródło: Materiały prasowe

We Wrocławiu zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel pod marką Wyndham

Orzech
Orzech
REKLAMA
W stolicy Dolnego Śląska uruchomiony zostanie pierwszy w Polsce obiekt jednej z największych sieci hotelarskich na świecie Wyndham Hotels & Resorts. Zlokalizowany będzie w kompleksie Wratislavia Center na wrocławskim Starym Mieście.
REKLAMA
Wyndham zastąpi w tym obiekcie hotel Sofitel Old Town, który został zamknięty podczas pierwszego lockdownu. Hotel ten był leasingowany przez Orbis, który zdecydował się go już nie otwierać ze względu na brak perspektyw na przeprowadzenie gruntownej modernizacji obiektu, niezbędnej dla utrzymania pozycji rynkowej oraz na przedłużenie umowy leasingu.

Jego dzierżawcą i operatorem została łotewska firma Mogotel Hotel Group, dla której będzie to pierwszy obiekt w Polsce. Nowego najemcę w miejsce Sofitelu znalazła firma doradcza Christie & Co.

Hotel Sofitel Wroclaw Old Town to obiekt pięciogwiazdkowy zlokalizowany w samym centrum Starego Miasta. W hotelu znajduje się 205 pokoi, Lounge Restaurant, restauracja Pan Tadeusz, Le Louis d’Or bar, 11 sal konferencyjnych, 24/7 room-serwis, 6th Sense Wellness Cener z siłownią, jacuzzi, łaźnią parową, sauną i masażami balijskimi.

Wyndham Hotels & Resorts jest drugą największą siecią hotelarską na świecie pod względem liczby hoteli (9 tys.) i piątą pod względem liczby pokoi (ok. 800 tys.) - wszystkie we franczyzie - działających pod takimi markami jak m.in. Wyndham – pozycjonowana w segmencie upscale, lifestylowy Trip, Ramada z segmentu midscale, czy ekonomiczne Days Inn, Super 8, Microtel, Howard JohnsonJak dotąd nie była obecna w Polsce, choć od dłuższego czasu podejmowała próby wejścia na nasz rynek, negocjując m.in. z polskimi sieciami. Pod marką Wyndham działa ok. 140 hoteli, z tego 11 w Europie, w tym pięć w Niemczech.

Mogotel Hotel Group z centralą w Rydze jest największym operatorem hotelowym w Krajach Bałtyckich pod względem liczby hoteli i pokoi z 12 obiektami oraz kilkoma na Ukrainie i w Bułgarii. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wydzierżawić tę nieruchomość w strategicznie doskonałej lokalizacji do naszej dalszej ekspansji w Europie – powiedział Ivans Dokicans, członek zarządu Mogotel Hotel Group.

Wielofunkcyjny kompleks Wratislavia Center z biurami, częścią handlową i - zajmującym około połowę jego powierzchni - hotelem (pod marką Dorint, przejętą potem przez Accor i zmienioną na Sofitel) otwarty został w 2001 r. W 2018 r. nieruchomość kupiona została przez fundusz FLE SICAV FIS dla francuskiej LFPI Group

– Cieszymy się, że znaleźliśmy silnego partnera, który zapewnia bezpieczne długoterminowe rozwiązanie dla tej nieruchomości – mówi Alexander Klafsky, Partner Zarządzający FLE GmbH z centralą w Wiedniu, która działa jako doradca inwestycyjny LFPI w zakresie inwestycji w nieruchomości w Niemczech, Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej.

Inicjatorem nowej umowy najmu była firma Christie & Co - specjalizująca się w nieruchomościach hotelowych - która miała za zadanie znalezienie operatora dla wrocławskiego hotelu. 

– Ze względu na pandemię szczególnie ważny był wybór doświadczonego najemcy i cieszymy się, że udało nam się pozyskać dla nieruchomości renomowanego międzynarodowego operatora w postaci Mogotel Hotel Group. Hotel oferuje najlepsze warunki do mocnego wejścia Mogotelu na rynek z marką franczyzową Wyndham – powiedział Simon Kronberger, dyrektor na region Austrii & CEE w Christie & Co.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA