W Wojcieszycach pod Jelenia Górą ruszy hotel międzynarodowej sieci Kyriadźródło: WIK Capital

W Wojcieszycach pod Jelenia Górą ruszy hotel międzynarodowej sieci Kyriad

Orzech
Orzech
REKLAMA
Znana międzynarodowa marka hotelarska Kyriad wraca po wielu latach nieobecności do Polski. W sezonie letnim zamierza otworzyć swój hotel na Dolnym Śląsku w miejscowości Wojcieszyce, zaledwie 7 kilometrów od Jeleniej Góry. Nie będzie to nowy obiekt wybudowany od podstaw. Pod marką Kyriad będzie działał dotychczasowy Hotel Jan.
Budynek zostanie gruntownie wyremontowany. WIK Capital planuje w tym miejscu uruchomić hotel pod marką Kyriad należącą do Louvre Hotels Group. Hotel Jan w Wojcieszowie był obiektem trzygwiazdkowym. Budynek liczy 108 pokoi. WIK Capital jest w trakcie generalnego remontu budynku. Większość wyposażenia wnętrz hotelu Jan została zdemontowana. Nieruchomość ma spory potencjał inwestycyjny, bo obok budynku hotelu, znajduje się czterohektarowa działka. Jednak w chwili obecnej priorytetem dla WIK Capital jest ukończenie remontu istniejącego budynku, tak żeby zdążyć z jego otwarciem na już na sezon letni.
WIK Capital
Hotel Kyriad w Wojcieszycach pod Jelenią Górą dysponował będzie między innymi aquaparkiem o powierzchni 1500 mkw., 2 restauracjami, salami konferencyjnymi i centrum SPA.
Kyriad jest lifestyle’ową marką dla młodych ludzi. WIK Capital wybrało ją głównie ze względu na trzygwiazdkowy standard.
WIK Capital
WIK Capital
WIK Capital
WIK Capital
REKLAMA
Kyriad to sieć hoteli należąca do grupy Louvre Hotels. Należy do niej ponad 260 hoteli, głównie we Francji. Hotele Kyriad znajdują się też w Indonezji. Do sieci Kyriad należą również hotele marki Jin Jiang Inn w Chinach i Magnuson Grand w Stanach Zjednoczonych.
Hotele Kyriad mają standard dwu- lub trzygwiazdkowy. Jedną z marek sieci jest Kyriad Prestige, skupiająca hotele trzy- i czterogwiazdkowe.
W 2018 roku 10 głównych miast (Top ten destinations), w których zlokalizowane są hotele tej sieci to: Paryż, Caen, Dijon, Lyon, Metz, Lille, Roissy-en-France, Strasburg, Dunkierka i Miluza.
W ramach grupy Louvre część hoteli tej sieci została przejęta przez markę Golden Tulip. Tak stało się m.in. w roku 2011 z hotelem Kyriad Prestige w Warszawie. Teraz po 11 latach nieobecności Kyriad wraca do Polski i otworzy jeszcze w tym roku swój hotel w Wojcieszycach pod Jelenią Górą.
WIK Capital to pierwsza w Polsce firma oferująca kompleksowy zakres usług związanych z realizacją projektów hotelowych, sprzedażą apartamentów hotelowych i zarządzaniem nimi.
Firmę tworzy zespół ekspertów z ponad 20-letnim doświadczeniem na polskim rynku hotelowym i condohotelowym. WIK Capital specjalizuje się w całościowym prowadzeniu procesów inwestycyjnych w modelu condo i zarządzaniu obiektem hotelowym. W procesie inwestycyjnym zespół wykorzystuje swoje doświadczenie w realizacji projektów w resortach nadmorskich – Kołobrzegu i Ustroniu Morskim, a także górskich – Szklarskiej Porębie i Zakopanem.
WIK Capital jest franczyzobiorcą znanych i cenionych światowych marek hotelowych, takich jak InterContinental Hotels Group oraz Louvre Hotels.
Strategia rozwoju spółki zakłada poszerzanie portfela zarządzanych inwestycji w ramach kilkunastu nowych projektów. Firma zrealizowała już pierwszy projekt mieszkaniowo-hotelowy w Warszawie – Tulip Residences Warszawa Targowa. Obecnie w przygotowaniu znajdują się trzy obiekty: Staybridge Suites Warszawa Ursynów, Laguna Beskidów w Żywcu oraz najnowsza inwestycja spółki – hotel w Wojcieszycach pod Jelenią Górą. Planowane są kolejne inwestycje.

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Do Paweł(gość)
Hahahah ?
Kokoeurospoko(gość)
Kyriad w Dunkierce...komuna w ch...na recepcji w nocy spali imigranci z obozu calais..brud i smród kyriad  to dno
Pawel(gość)
Najpierw niech dobrze basen wysprzątaja po plantacji
REKLAMA