W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection źródło: Materiały inwestora

W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem jest spółka Grupa Europlan, należąca do Artura Koziei. Generalnym wykonawcą inwestycji wartej 38,5 mln zł netto, polegającej na przebudowie i rozbudowie zabytkowego, przedwojennego budynku dawnego Hotelu Sanssouci zlokalizowanego przy ul. Karkonoskiej 35 jest firma Erbud S.A. z Warszawy.
Dzięki staraniom nowego właściciela i inwestora, obiekt zostanie odrestaurowany i rozbudowany, tworząc nową, pięciogwiazdkową jakość na lokalnym rynku hotelowym.
Pierwotnie hotel po zakończeniu prac remontowo-budowlanych miał działać pod nazwą Resort Vital & Spa Sanssouci. Inwestor zdecydował się jednak współpracować z jedną z największych firm hotelarskich na świecie, spółką Accor i obiekt będzie działał pod brandem MGallery Hotel Collection.
Zgodnie z przyjętą strategią Accor, wiodąca grupa hotelowa na świecie, rozwija swoją ofertę w polskich miejscowościach turystycznych i kurortach. Do hoteli położonych w paśmie górskim dołącza kolejny kultowy obiekt, tym razem zlokalizowany w Karpaczu. Accor podpisał umowę franczyzy z inwestorem Arturem Kozieją na pięciogwiazdkowy Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection. Historyczny budynek hotelu przejdzie rebranding i przebudowę, aby przyjąć pierwszych gości na początku 2023 roku.
109-pokojowy Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection powstaje w ramach gruntownej przebudowy i rozbudowy historycznego hotelu Sanssouci Karpacz, przy ul. Karkonoskiej 35, z przepięknym widokiem na panoramę okolicy. Wybudowany na początku XX w. Sanssouci Hotel stanowił wizytówkę regionu w Europie, została w nim zamontowana pierwsza w tych stronach winda osobowa, obiekt posiadał własną restaurację, centralne ogrzewanie, bieżącą zimną i ciepłą wodę. Mieściło się w nim również kasyno. Zabytkowy budynek, dzięki intensywnym pracom renowacyjnym prowadzonym pod nadzorem konserwatora zabytków, odzyskuje dawną świetność.
REKLAMA
Oprócz 109-pokoi Sannsouci Karpacz MGallery Hotel Collection oferował będzie restaurację, salę konferencyjną, część SPA & wellness z basenem, saunami i jacuzzi. Odtworzona zostanie również historyczna sala balowa.
Materiały inwestora
Będzie to czwarty hotel w Polsce funkcjonujący pod marką MGallery Hotel Collection, po Krakowie, Sopocie i Wrocławiu, jak również kolejny powstający w ramach przebudowy historycznego budynku.
– MGallery Hotel Collection to butikowa marka i wyjątkowe obiekty, w których kultura i historia przenikają się z nowoczesnym designem i sztuką współczesną, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która zapewnia gościom niezapomniane wrażenia. Każdy hotel ma swoją unikatową osobowość i jest efektem twórczej pracy światowej sławy architektów i projektantów wnętrz. Hotel Sannsouci, ze swoją historią będzie wspaniałym uzupełnieniem kolekcji MGallery, a współpraca przy takim projekcie, z tak doświadczonym inwestorem, to ogromna przyjemność i satysfakcja – podkreśla Jacek Stasikowski, Dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.
Wybudowany w Karpaczu Górnym na początku XX wieku Hotel Sanssouci (z francuskiego "beztroski") przed wojną był jednym z najbardziej luksusowych obiektów w mieście. Gości zaczął przyjmować w 1905 roku. Jego właścicielem był Juliuß Most, który majątek zgromadził w Ameryce Południowej. Hotel należał wówczas do najnowocześniejszych i najbardziej ekskluzywnych obiektów tego typu nie tylko na terenie Śląska, Niemiec ale i całej Europy. Od lat 50. do połowy lat 90. działał jako ośrodek wypoczynkowy "Urocza" Funduszu Wczasów Pracowniczych. Potem przez wiele lat stał opuszczony, popadając w ruinę i zmieniając kilkukrotnie właścicieli. Na początku tego roku kupił go Artur Kozieja, ogłaszając, że planuje uruchomić tam hotel "o standardzie przewyższającym 5 gwiazdek".


– Dzięki inwestycji ten stylowy hotel, który przez kilkanaście lat pozostawał pusty i nieużytkowany odzyska dawną świetność, odtwarzając historię i pierwotny charakter – mówi Artur Kozieja. – Stawiamy na najwyższą jakość wykończenia. Zależy nam na stworzeniu hotelu bardzo luksusowego, o standardzie przewyższającym pięć gwiazdek. Posiadamy już pozwolenie na budowę, która będzie odbywać się pod nadzorem konserwatora zabytków. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2022 roku. Hotel będzie funkcjonował pod swoją pierwotną nazwą Sanssouci, która z języka francuskiego (sans souci) – oznacza "beztroski". Po remoncie i rozbudowie zaoferujemy Państwu 109 pokoi, restaurację, salę konferencyjną, część SPA & wellness z basenem, saunami i jacuzzi. Zostanie odtworzona także historyczna sala balowa. Hotel znajduje się w okolicach stacji narciarskiej "Pod Wangiem", na granicy Parku Narodowego. Wierzę, że m.in. dzięki swojej idealnej lokalizacji stanie się atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów zagranicznych z Czech czy Niemiec, jak i krajowych – mówi inwestor.


Hotel Sanssouci będzie pełnym klasy i szyku, luksusowym resortem łączącym wyjątkową architekturę oraz najwyższy, 5-gwiazdkowy standard wyposażenia z jednoczesnym uszanowaniem tradycji miejsca. 

Hotelu Sanssouci czekać będzie na gości 109 apartamentów o metrażach od 16 do 42 mkw. 


Nowo powstała inwestycja obejmuje zakup, przebudowę oraz modernizację istniejącego już budynku hotelowego oraz dobudowanie nowego skrzydła wraz z tarasem widokowym i ogrodami otoczonymi parkiem narodowym. Pokoje hotelowe oraz miejsca parkingowe w garażu podziemnym zostaną sprzedane w systemie condo. Łącznie, oba budynki, będą oferowały 109 apartamentów. Zakładany okres realizacji inwestycji wyniesie 18 miesięcy.


Właściciel hotelu  Artur Kozieja jest jednym z najbardziej znanych inwestorów na rynku hotelarskim w Polsce. Poprzez stworzony przez siebie holding inwestycyjny Grupa Europlan, w 2018 r. otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, a w 2019 r. Lake Hill Resort & SPA w Sosnówce między Jelenią Górą a Karpaczem na Dolnym Śląsku. W 2019 roku rozpoczął też m.in. realizację hotelu w Ostródzie pod marką Radisson Blu z 241 pokojami i przyhotelowym aquaparkiem. W tym samym czasie zakończył i przekazał nowym inwestorom realizację II etapu inwestycji Lake Hill Apartments i rozpoczął budowę trzeciego etapu tego kompleksu. Grupa Europlan przygotowuje także nową inwestycję hotelową w Warszawie na Żeraniu, która po modernizacji będzie działać pod marką Campanile. Europlan rozpoczyna również budowę na Dolnym Śląsku kompleksu Karkonosze Springs koło Sosnówki, pod Jelenią Górą.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Fil & Groch(gość)
Chwała panu K. za to , że ten piękny obiekt zostanie uratowany od dalszej degradacji, jego położenie i fascynująca historia pozwalają mieć nadzieję iż będzie to szczególne miejsce na mapie Karpacza . Autor opisując dawny hotel zaznaczył,  iż w nim płynęła ciepła i zimna woda, zaiste trudno byłoby aby goście w tak luksusowym hotelu kąpali się w górskim potoku...
REKLAMA