Hotel na Ostrowie Tumskim jednak powstanie. Trwają prace przygotowawcze

Hotel na Ostrowie Tumskim jednak powstanie. Trwają prace przygotowawcze

Wrocław
REKLAMA

Na placu Katedralnym pojawił się ciężki sprzęt - trwają tam prace przygotowawcze pod budowę czterogwiazdkowego hotelu. Przez kilka minionych lat działka stała pusta, bo inwestor nie wywiązał się z planów budowy hotelu Rialto. Teraz koncepcja się zmieniła, a nowy obiekt ma być gotowy latem 2015 roku.

Pierwotnie na działce przy placu Katedralnym, gdzie kiedyś mieściła się studencka przychodnia, miał powstać luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel Rialto. Na podstawie umowy z magistratem fundamenty hotelu miały być gotowe do lutego 2010 roku, a stan surowy w sierpniu 2011 roku. Nic z tych planów nie wyszło, a miasto naliczyło 4 mln zł kary za niewywiązanie z postanowień umowy.

Teraz inwestor zmienił koncepcję.

- Koncept Rialto, tak jak w Warszawie, był konceptem butikowym. Analizy wykonawców wykazały, że jedynie hotel biznesowo-turystyczny z rozbudowanym zapleczem eventowym (konferencje, pokazy, wesela), włączony do dużej międzynarodowej sieci jest opłacalny - tłumaczy Dagmara Wirpszo z Tacit Development.


Nowy hotel o czterogwiazdkowym standardzie nie ma jeszcze nazwy. Wiadomo, że znajdzie się w nim około 180 pokoi, a także ogromna sala bankietowa. 


Obecnie trwa przygotowywanie terenu pod budowę, która ma ruszyć wiosną przyszłego roku. Obiekt powinien być gotowy latem 2015 roku, a cała inwestycja pochłonie około 100 mln złotych.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA