Wrocław: Przybędzie dużo nowych hoteli

Wrocław: Przybędzie dużo nowych hoteli

Orzech
Orzech
REKLAMA
W ciągu najbliższych trzech latach na hotelowej mapie Wrocławia pojawi się kilkanaście nowych hoteli z ponad 1,3 tys. pokoi. Aktualnie w stolicy Dolnego Śląska działa ponad 50 hoteli z 4,5 tys. pokoi, czyli rynek powiększy się o blisko 1/3.
Największym będzie Q Hotel z 209 pokojami oraz 3,2 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej i restauracyjnej, powstający w południowej części Wrocławia – na styku Bielan Wrocławskich i Wrocławia, w pobliżu węzła autostrady A4 i największego centrum handlowego w Polsce – Bielany Wrocławskie. Jego otwarcie planowane jest w 2020 roku.
Materiały inwestora
Wrocławska spółka Castellum otrzymała niedawno zgodę na przebudowę i rozbudowę zespołu poklasztornego na hotel w centrum Wrocławia przy ul. Włodkowica. Łączna powierzchnia budynku z 33 lokalami wynosi 1672 mkw., a całej działki – 2716 mkw. Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum od wielu lat specjalizuje się w kompleksowych konserwacjach zabytków w Polsce.
Investmap.pl
Jeszcze w tym roku otwarty ma zostać hotel sieci Best Western Premier z 64 pokojami tuż przy Dworcu Głównym. W najstarszej części Wrocławia – na Ostrowie Tumskim powstaje hotel The Bridge MGallery by Sofitel ze 184 pokojami.  
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Przy pl. Strzegomskim dobiega końca budowa condo hotelu DB Hotel ze 124 pokojami.
Materiały inwestora
HB Invest realizuje z kolei na Starym Mieście nowy hotel z 40 pokojami przy pl. Nankiera. Z kolei 5-gwiazdkowy Altus Palace z 91 pokojami powstaje na przeciwko Wzgórza Partzantów. Oba hotele powstaną w zabytkowych, przedwojennych okazałych budynkach.
Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora
Grupa Arche planuje w ciągu najbliższych 2-3 lat otworzyć w byłym szpitalu dziecięcym na Karłowicach hotel Klasztor z 83 pokojami oraz tuż przy wrocławskim lotnisku – Arche Hotel ze 120 pokojami. 
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Przy lotnisku swój hotel chce też uruchomić sam Port Lotniczy Wrocław. Ma on działać pod marką Hampton by Hilton i posiadać  ok. 100 pokoi.
Wrocławska spółka Rafin Developer, która ma już we Wrocławiu hotele: Europejski, Piast i Polonia kupiła niedawno hotel Lothus z 34 pokojami przy ulicy Wita Stwosza na wrocławskim Starym Mieście i planuje rozbudować go do 105 pokoi. 
Materiały inwestora
Rafin Developer remontuje i przebudowuje także zabytkowy Grand Hotel, znajdujący się naprzeciwko Dworca Głównego. Po modernizacji obiekt będzie posiadał 148 pokoi i 24 apartamentów. Jego otwarcie inwestor zapowiada jest na przełom lat 2012/22. 
Materiały inwestora
Przy ul. Rakietowej, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i wrocławskiego lotniska, obok istniejącego hotelu Terminal i centrum konferencyjnego, planowany jest nowy 4-gwiazdkowy condo hotel Blue Sky ze 107 apartamentami hotelowymi.
Materiały inwestora
We Wrocławiu w trakcie przygotowania projektów i inwestycji jest również kilkanaście mniejszych hoteli i moteli, w standardzie od 2 do 4 gwiazdek, których inwestorami są lokalni przedsiębiorcy. Dwa nowe hotele chce wybudować największa polska grupa hotelarska – Orbis. Firma jest na etapie poszukiwania odpowiednich działek pod swoje inwestycje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA