Wrocław: Genfer rozpoczął przygotowania do budowy hotelu przy Dworcu Świebodzkim. Najpierw będzie burzyłfot. Jakub Zazula

Wrocław: Genfer rozpoczął przygotowania do budowy hotelu przy Dworcu Świebodzkim. Najpierw będzie burzył

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Hotel Puro, pl. Orląt Lwowskich
adresWrocław, plac Orląt Lwowskich 13-18
inwestorGenfer Hotels
REKLAMA
Miasto sprzedało teren przy placu Orląt Lwowskich na Szczepinie w tym roku. Warszawska spółka odpowiedzialna za sieć hoteli Puro zapłaciła przeszło 30 milionów złotych, ponad dwukrotnie przebijając cenę wywoławczą. Chce postawić obiekt z prawie 350 pokojami.
Spółka z grupy Genfer Hotels wnioskowała o pozwolenie na rozbiórkę dwukondygnacyjnego budynku biurowo-usługowego oraz jednokondygnacyjnego obiektu usługowego przy pl. Orląt Lwowskich 13-18/ulicy Nabycińskiej 10 na Szczepinie. Urzędnicy udzielili go 12 listopada. Inwestor nie odpowiada na nasze pytania dotyczące swoich planów.

30,5 miliona za teren pod 337 pokoi hotelowych

O sprzedaży działek nr 12/2 i 1/3, o łącznej powierzchni 3 246 mkw., donosiliśmy w lutym. Cena wywoławcza wynosiła 12,3 mln zł (zwolniona z podatku VAT). W pisemnym przetargu wpłynęło pięć ofert. Najkorzystniejsza okazała się ta złożona przez warszawską spółkę Genfer Hotel Invest VI Sp. z o.o. Zaoferowała 30,5 mln zł.
UM Wrocławia
Inwestor planuje budowę dziewięciokondygnacyjnego hotelu z 337 pokojami. Zdaniem urzędników budynek dobrze wpasowuje się w trójkątną nieruchomość, a jego parter jest zaprojektowany precyzyjnie i funkcjonalnie.
Duża hotelowa restauracja dostępna od strony południowej stanowi doskonałe uzupełnienie przestrzeni publicznej, w której strefa piesza w formie otwartego placu wokół Dworca Marchijskiego może być zaprojektowana jako współdzielona z poprowadzonym od tej strony dojazdem – tłumaczy komisja przetargowa.
Dodaje, że nowatorska architektura obiektu stanowi unikalną ofertę. Zwraca uwagę na loggie i tarasy na wyższych kondygnacjach tworzące na północno-wschodniej elewacji kaskadowy układ.
Przy użyciu dobrze dobranego materiału elewacyjnego budynek ma szansę stać się rozpoznawalnym znakiem tej części miasta – oceniają przedstawiciele komisji. – Przyjęte założenia funkcjonalne, dokładność opracowania projektu i zaprezentowana architektura pokazują, że w tej lokalizacji funkcja hotelowa, jako centrotwórcza, wpisuje się w śródmiejski układ zabudowy oraz sąsiedztwo Dworca Świebodzkiego.
investphoto

Wycinka tylko jeśli konieczna

Na nieruchomości znajdują się dwa budynki wykorzystywane na cele handlowo-usługowe (do rozbiórki) oraz parking. W planie miejscowym jest przeznaczona m.in. na hotel, biura, obiekty konferencyjne i kongresowe oraz handlowe, a także na parking. Powierzchnia zabudowy może stanowić maksymalnie 95% pow. terenu. Obecnie mieszczą się na nim również drzewa.
Przy prowadzeniu prac budowlanych dopuszcza się wykorzystywanie i przekształcanie elementów przyrodniczych wyłącznie w takim zakresie, w jakim jest to konieczne w związku z realizacją konkretnej inwestycji – informuje Wydział Środowiska i Rolnictwa UM. – Jeżeli ochrona elementów przyrodniczych nie jest możliwa, należy podejmować działania mające na celu naprawienie wyrządzonych szkód, w szczególności przez kompensację przyrodniczą.
investphoto

Pierwszy Puro we Wrocławiu już jest

Zwycięska spółka jest częścią grupy Genfer Hotels, funkcjonującej od 2008 roku. Obecnie przygotowuje dwa hotele: w stolicy i Katowicach. Na razie posiada siedem działających obiektów: dwa w Krakowie oraz po jednym w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Ten w ostatnim z miast to hotel Puro przy ul. Włodkowica 6.
Trzypiętrowy budynek powstał w 2011 roku. Ostatni remont (częściowy) przeszedł pięć lat później. Znajdują się w nim 102 pokoje – w większości dwuosobowe.
fot. grzybson

Nie tylko Puro

W centrum Wrocławia przybędzie hoteli. Jednym z nich jest Grand przy Dworcu Głównym, realizowany przez Rafin Developer Sp. z o.o. W tym tygodniu informowaliśmy, że na budowie nastał przełomowy moment. Konstrukcja czterogwiazdkowego obiektu zacznie się wznosić. Pomieści prawie 200 pokoi, restaurację, sale konferencyjne, a także sky bar w odbudowanej kopule.
materiały inwestora
mat. inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europie
Google otwarło we wtorek, 26 października w Warszawie nowe biuro, które ma być największym...
We Wrocławiu trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego [FILM + ZDJĘCIA]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śl...
Wrocław dostanie ponad 107 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Pomorskiej i rewitalizację Wzgórza Partyzantów
Gmina Wrocław w ramach pierwszej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład dl...
Już niebawem pojedziemy pełną szerokością trasy S3 na odcinku Lubin Północ - Polkowice Południe
Do końca bieżącego tygodnia udostępnimy kierowcom kolejnych 6 km drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin...
Trwa przebudowa stacji kolejowej Kraków Płaszów [ZDJĘCIA]
Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z nowych peronów na stacji Kraków Płaszów. Do kierowania ruc...
Nowy przystanek Boguszów-Gorce Dzikowiec w woj. dolnośląskim zwiększy dostęp do kolei
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę przystanku na trasie Boguszów-Gorce Wschód...
Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawie
Do 2022 roku niemiecki Bayer chce  zatrudnić 400 specjalistów w swoim warszawskim Digital Hubie...
Wrocław: Trwa rewitalizacja zabytkowego budynku farmacji na Starym Mieście. Powstanie w nim biurowiec [FILM + ZDJĘCIA]
Spółka Luni Sp. z o.o. rozpoczęła w sierpniu 2020 roku przebudowę budynku (wpisanego do gminnej ewid...
Wille Miejskie na Swojczycach – Działoszyńska od PROFIT Development
Wrocław to metropolia tętniąca życiem. Dobrzej jest jednak mieć tu swoje miejsce, w którym będzie mo...
W centrum Wrocławia powstaje 56-metrowy biurowiec MidPoint 71 [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia, przy ulicy Powstańców Śląskich powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Budowa biur...