Sopocki dworzec na nowo

Sopocki dworzec na nowo

Sopot
REKLAMA

Budowa nowego dworca w Sopocie ma pochłonąć około 260 mln złotych. Za te pieniądze zmodernizowana zostanie także cała okoliczna infrastruktura. Przy sopockim dworcu zostanie wybudowany dwu- lub trzygwiazdkowy hotel. PKP zdecydowało już o sprzedaży działek, na których prywatny partner wybuduje hotel, a także parkingi i obiekty handlowo-usługowe. Firma inwestycyjna ma być również odpowiedzialna za budowę nowego dworca. 

 

Tereny inwestycyjne przy dworcu zajmują łącznie 17 tys. mkw. i znajdują się pomiędzy ulicami Kolejową, Podjazd i Kościuszki. Hotel ma stanąć przy ulicy Podjazd, obiekt będzie posiadał podziemny parking na prawie 400 miejsc. Całe przedsięwzięcie zakłada, obok hotelu, budowę kompleksu budynków o funkcjach komercyjnych, których łączna powierzchnia ma wynosić 24 tys. mkw., natomiast sama powierzchnia dworcowa zajmie od 300 do 500 mkw. Ze wstępnych projektów wiadomo już, że stary budynek dworca zostanie rozebrany, a nowy powstanie kilkadziesiąt metrów dalej. Dodatkowo obok nowego budynku ma się znaleźć węzeł komunikacyjny, który wreszcie usprawni dojazd do innych części miasta. Plany zakładają, że ruch kołowy z okolic dworca zostanie przeniesiony pod ziemię, co przyczyni się do odkorkowania tej części miasta. Przy okazji zmodernizowana będzie również ulica Kościuszki.

REKLAMA

 

Plac przy dworcu ma się zmienić w miejsce przyjazne turystom, zrewitalizowane zostaną okoliczne tereny, pojawi się fontanna i ławeczki. Z kolei na miejscu istniejącego dziś dworca wybudowane będą pawilony handlowo-usługowe. Budowa rozpocznie się w 2012 roku. Inwestor planuje oddać wszystkie obiekty już na wiosnę 2014 roku. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i rozpoczęcie budowy nie będzie się przeciągało. Inwestycja jest bowiem na etapie negocjacji i prace nie ruszą, aż do przyszłego roku. Wciąż trwają jeszcze rozmowy z deweloperem i przygotowania dokumentacji budowlanej, niezbędnej do rozpoczęcia prac.

mk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA