Hotel Molo w całości otwarty. Rozpoczął pełną działalność operacyjną

Hotel Molo w całości otwarty. Rozpoczął pełną działalność operacyjną

Sopot
alicjaUR
REKLAMA
Z początkiem września zakończone zostały prace nad projektem hotelowego lobby, dzięki czemu zamknięty został etap prac wykończeniowych i hotel zyskał swoją pełną funkcjonalność. Nad projektem lobby czuwał dr Jan Sikora – uznany projektant, który odpowiadał m.in. za projekt wnętrz Sopoteki – miejskiej biblioteki multimedialnej oraz Stacji Kultury – biblioteki nagrodzonej Library Interior Design Awards – nagrodą dla najlepiej zaprojektowanej biblioteki świata.
Wnętrza hotelu Molo w naturalny sposób nawiązują swoim charakterem do sopockiej plaży i jej klimatu. Znakiem rozpoznawczym lobby są wysuszone przez wiatr drzewa pochodzące z plaży i stanowiące jego tło. W części centralnej znajduje się stół spotkań, którego blat wykonano z desek sopockiego molo sprzed generalnego remontu. Autor projektu postawił na sopocki eklektyzm co uwidacznia się poprzez bujane fotele, jasną drewnianą podłogę ułożoną w jodełkę oraz marmurowy zegar. Całość wypełniają kolory plaży – błękit, granat i kolor piaskowy.
Sopocki charakter hotelowych wnętrz podkreślają również grafiki jednego z najbardziej charakterystycznych artystów Pera Dahlberga, którego grafiki stały się inspiracją do projektu Krzywego domku w Sopocie – budynku ikony, okrzykniętego przez światowe media jednym z najbardziej wyjątkowych budynków świata. Dla hotelu Molo Per Dahlberg po raz pierwszy zdecydował się użyć do swoich grafik kolorów, co dodatkowo nadaje prestiżu jego wnętrzom.
REKLAMA
Równolegle zakończyły się prace nad wyposażeniem sal konferencyjnych, co pozwoliło rozszerzyć ofertę korporacyjną hotelu. Do dyspozycji oddane zostały dwie sale konferencyjne, które przy zmiennym ustawieniu pomieścić mogą do 50 i 80 osób. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny i konferencyjny co pozwala organizować w nich spotkania o zróżnicowanym charakterze.
Trzygwiazdkowy hotel Molo posiada w swojej ofercie 70 klimatyzowanych pokoi, które komfortem odpowiadają obiektom o wyższym poziomie standardu. Hotel położony jest w górnej części legendarnego sopockiego deptaka – ul. Bohaterów Monte Cassino, przy gwarnym placu Konstytucji 3 Maja. Jego lokalizacja to samo serce Sopotu, uzupełnione przez nowy obiekt Sopot Centrum, w którym znajdują się nowoczesne i eleganckie kawiarnie, restauracje, sklepy i bary. Hotel Molo to doskonała propozycja, dla tych, którzy nie szukają kompromisów i chcą w pełni czerpać z energii i atrakcji, jakie oferuje Sopot. Położenie hotelu sprzyja również organizacji spotkań korporacyjnych. Po spotkaniach szkoleniowych czy integracyjnych wszystkie najważniejsze punkty na mapie Sopotu dostępne będą w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu, co zdecydowanie ułatwia logistykę wydarzeń ich organizatorom. Od plaży i sopockiego molo hotel dzieli 500 metrów. Dużym plusem obiektu jest również jego doskonałe skomunikowanie – hotel znajduje się 120 metrów od dworca kolejowego, a główny szlak komunikacyjny Trójmiasta – aleja Niepodległości przebiega jedną przecznicę od obiektu. Pod hotelem znajduje się podziemny parking dla gości oraz osobny dla klientów Sopot Centrum.
Ofertę restauracyjną wypełnia międzynarodowe menu sieci Sphinx, w ramach którego dostępne są śniadania przygotowane w formie bufetu, wysmakowane lunch menu, a także całodzienna oferta dań kuchni orientalnej i tzw. casual dining. W ofercie znajdują się kultowe już shoarmy, znakomite steki, świeże ryby i soczyste burgery. Restauracja oferuje również menu skomponowane specjalnie dla dzieci, a na jej terenie znajduje się kącik zabaw dla najmłodszych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA