Mieszkania na Starym Mieście i Krzykach są jednymi z droższych w Polsce

Mieszkania na Starym Mieście i Krzykach są jednymi z droższych w Polsce

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Najwięcej za nowe mieszkanie trzeba we Wrocławiu zapłacić na Starym Mieście i na Krzykach. Ceny na rynku pierwotnym wahają się od 6,5 do 8,6 tys. zł za metr kwadratowy. Wśród najdroższych dzielnic w Polsce stolicę Dolnego Śląska wyprzedza jedynie Warszawa, Kraków i Sopot.

Gdyby pokusić się o stworzenie wirtualnego miasta złożonego z najdroższych dzielnic polskich miast, najwięcej do puli dołożyłaby Warszawa (pięć dzielnic: Śródmieście, Mokotów, Ochota, Żoliborz i Wilanów, z średnimi cenami mieszkań miedzy 8 200 a 14 000 zł za mkw.), dalej Kraków (Stare Miasto i Krowodrza – od ok. 8 000 zł do 14 000 zł), Wrocław (Stare Miasto i Krzyki – 6 500 zł do 8 600 zł), Poznań (Stare Miasto – ok. 7 000 zł) i Sopot (Sopot Dolny, Sopot Górny, Wyścigi, Centrum – średnia ok. 10 000 zł).

W stolicy Dolnego Śląska najdrożej jest na Starym Mieście (średnia cena za mkw. według zestawienia 318 ofert z portalu RynekPierwotny.com wynosi 8 624 zł), ale najwięcej nowych mieszkań buduje się i sprzedaje na Krzykach. Znajdujące się na tych terenach mieszkania przewyższają swoją wartością nieruchomości usytuowane w Śródmieściu. Pod koniec 2011 r. ceny ofertowe mkw. wynosiły tam średnio 6 500 zł.

Popularne są zwłaszcza rejony południowe i zachodnie – osiedla: Borek, Dworek, Krzyki, Ołtaszyn. Najbardziej prestiżową inwestycją w tym rejonie, porównywalną do Żagla Libeskinda w Warszawie, jest Sky Tower przy ul. Powstańców Śląskich. 212-metrowy drapacz chmur pomieści 236 ekskluzywnych apartamentów. Ceny lokali zaczynają się od 10 500 zł za m kw.

REKLAMA
Autor: tm, inf. prasowa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA