Nowe, wyższe limity cenowe w MdM

Nowe, wyższe limity cenowe w MdM

Polska
these_eyes
these_eyes
REKLAMA

Od 1 kwietnia w programie „Mieszkanie dla Młodych” obowiązują nowe limity cenowe. W większości przypadków są one wyższe niż w minionym kwartale. Gdzie doszło do największych zmian?


Limit cenowy nie zmienił się w Gdańsku, tam nastąpi to w kolejnym kwartale. Dzięki temu na drugie miejsce wśród miast wojewódzkich z najwyższym limitem w MdM-ie awansował Poznań. W ujęciu procentowym więcej zyskał jednak Rzeszów. Poszukujący mieszkań z dopłatą w tym mieście będą mogli rozważać oferty droższe o niemal 6% w porównaniu z osobami, które dokonały takiego zakupu w I kw. br. Istotne zmiany maksymalnej dopuszczalnej ceny mkw. odnotowano także w Warszawie i we Wrocławiu. W obu przypadkach limity cenowe wzrosły o ponad 4%.

Jak się jednak okazuje nie wszędzie kupujący będą mogli poszukiwać droższych mieszkań niż do tej pory. Łodzianie będą musieli ograniczyć nieco swoje wymagania. Limit cenowy w tym mieście został obniżony w porównaniu do wcześniejszego o prawie 3%. Mieszkańców Bydgoszczy oraz Torunia także dotknął spadek limitu cenowego w programie MdM. W tym przypadku jest to jednak minimalna zmiana.

REKLAMA

 

 

Wzrost wskaźników był spodziewany i nie jest zaskoczeniem. Dzięki niemu do programu będą mogły zakwalifikować się kolejne mieszkania, które będą mogły zostać nabyte przy wsparciu państwa.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA