Wrocław: Obok Dworca Świebodzkiego powstanie nowy, duży 4-gwiazdkowy hotel. Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę

Wrocław: Obok Dworca Świebodzkiego powstanie nowy, duży 4-gwiazdkowy hotel. Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę

Orzech
Orzech
Hotel "Puro", pl. Orląt Lwowskich
adresWrocław, plac Orląt Lwowskich 13-18
inwestorGenfer Hotels
REKLAMA
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego hotelu w centrum Wrocławia, który ma powstać obok zabytkowego budynku Dworca Świebodzkiego, na pl. Orląt Lwowskich. 

18 września inwestor - Genfer Hotel Invest VI Sp. z o.o. złożył we wrocławskim magistracie wniosek o pozwolenie na budowę 4-gwiazdkowego hotelu z garażem podziemnym, infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu na działce przy pl. Orląt Lwowskich 13-18/ul. Nabycińskiej 10. Budynek powstanie w miejscu dwóch wyburzonych budynków, które były wykorzystywane na cele handlowo-usługowe. Powierzchnia działki wynosi 3246 mkw.


Za projekt architektoniczny nowego hotelu odpowiedzialna jest wrocławska Autorska Pracownia Architektury Hubka. Inwestorem jest polska firma Genfer Hotels Sp. z o.o. z Warszawy, która prowadzi w naszym kraju sieć hoteli Puro. Obiekty tej sieci znajdują się w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie (dwa hotele) i we Wrocławiu (hotel znajdujący się na Starym Mieście przy ul. Włodkowica 6). 


Przypomnijmy, działkę od miasta Wrocław spółka Genfer Hotel Invest VI Sp. z o.o. kupiła podczas przetargu, który został rozstrzygnięty w lutym bieżącego roku. Cena wywoławcza wynosiła 12,3 mln zł (zwolniona z podatku VAT). Chętni musieli m.in. podać informacje o swojej dotychczasowej działalności gospodarczej, przewidywanych źródłach finansowania zakupu terenu i realizacji przedsięwzięcia, a także zaprezentować koncepcję programowo-przestrzenną zagospodarowania obszaru.

Do 4 lutego wpłynęło pięć ofert. Najkorzystniejsza okazała się ta złożona przez Genfer, który zaproponował kwotę 30,5 mln zł.

Firma na razie nie ujawnia oficjalnie wyglądu planowanego hotelu na pl. Orląt Lwowskich. Z wcześniejszych informacji wiadomo, że ma to być dziewięciokondygnacyjny budynek z 337 pokojami i dużą restauracją

Zdaniem urzędników, którzy rozstrzygali przetarg na sprzedaż działki, nowy budynek ma się dobrze wpasować w trójkątną nieruchomość, a jego parter jest zaprojektowany precyzyjnie i funkcjonalnie. 

– Duża hotelowa restauracja dostępna od strony południowej stanowi doskonałe uzupełnienie przestrzeni publicznej, w której strefa piesza w formie otwartego placu wokół Dworca Marchijskiego może być zaprojektowana jako współdzielona z poprowadzonym od tej strony dojazdem – tłumaczyła komisja przetargowa.

Dodaje, że nowatorska architektura obiektu stanowi unikalną ofertę. Zwraca uwagę na loggie i tarasy na wyższych kondygnacjach tworzące na północno-wschodniej elewacji kaskadowy układ.

Przy użyciu dobrze dobranego materiału elewacyjnego budynek ma szansę stać się rozpoznawalnym znakiem tej części miasta – oceniali przedstawiciele komisji. – Przyjęte założenia funkcjonalne, dokładność opracowania projektu i zaprezentowana architektura pokazują, że w tej lokalizacji funkcja hotelowa, jako centrotwórcza, wpisuje się w śródmiejski układ zabudowy oraz sąsiedztwo Dworca Świebodzkiego.

Pierwszy Puro we Wrocławiu już jest

Zwycięska spółka jest częścią grupy Genfer Hotels, funkcjonującej od 2008 roku. We Wrocławiu posiada już jeden hotel Puro, który zlokalizowany jest na Starym Mieście,  przy ul. Włodkowica 6

Trzypiętrowy budynek powstał w 2011 roku. Ostatni remont (częściowy) przeszedł pięć lat później. Znajdują się w nim 102 pokoje – w większości dwuosobowe.


Współpraca: Mariusz Bartodziej
REKLAMA

Komentarze (5)

Napisz komentarz
Adik11
Ciekawe, w jaki sposób zadbali o ochronę przeciwpożarową. W takich obiektach to podstawa. Widziałem w sieci szklane ściany ogniowe ALUFIRE Vision Line które dają możliwości łączenia kątowego „szkła ze szkłem”. Nowoczesny design i wysoki stopień ochrony.
zetor(gość)
@
pss
(gość)
Wiadomo ile pięter będzie miał Hotel ?
https://www.skyscrapercity.com/threads/centrum-%C5%9Awiebodzkie-puro-hotel-na-pl-orl%C4%85t-lwowskich.2205600/page-2
yogo(gość)
Mój parking...
Orzech(gość)
@
pss
(gość)
Wiadomo ile pięter będzie miał Hotel ?
[...] "Firma na razie nie ujawnia oficjalnie wyglądu planowanego hotelu na pl. Orląt Lwowskich. Z wcześniejszych informacji wiadomo, że ma to być dziewięciokondygnacyjny budynek z 337 pokojami i dużą restauracją." [...]
pss(gość)
Wiadomo ile pięter będzie miał Hotel ?
REKLAMA