Inwestor znów chce zbudować mieszkania na terenie Browaru Mieszczańskiegofot. investphoto.pl

Inwestor znów chce zbudować mieszkania na terenie Browaru Mieszczańskiego

Wrocław
REKLAMA
Aktualnie w tym miejscu odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalne. Teraz na terenie Browaru Mieszczańskiego mają powstać jeszcze mieszkania i lokale usługowe.
Terenem zarządza spółka Browar Mieszczański, na czele której stoi Piotr Sokołowski. Inwestor złożył 24 listopada wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalno-usługowego w zabudowie śródmiejskiej przy ulicy Hubskiej 42-48. Obiekt ma powstać na działkach nr 53/4, 53/5, 55/2 i 74, o łącznej powierzchni ponad 11,5 tys. mkw.
UM Wrocławia
Spółka Browar Mieszczański już w grudniu 2016 roku planowała realizację wolnostojącego budynku mieszkalno-usługowego o kubaturze blisko 10 tys. metrów sześciennych, przy ulicy Hubskiej 42. W lutym uzupełniała jeszcze dokumentację, jednak 20 marca wycofała złożony wniosek o pozwolenie na budowę.
Po raz kolejny inwestor spróbował 10 października. Wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalno-usługowego w zabudowie śródmiejskiej, przy ulicy Hubskiej 42-48, nadal czeka na rozpatrzenie, tak jak ten z 24 listopada. Projekt architektoniczny przygotował Grzegorz Pawelec.
fot. investphoto.pl

Hotel tuż obok

Pierwotnie przy ulicy Hubskiej 40, tuż obok Browaru Mieszczańskiego, miał stanąć budynek wielorodzinny z częścią usługową. Inwestor nie dostał jednak pozwolenia na realizację przedsięwzięcia. Teraz w tym samym miejscu chce wybudować hotel.
Przeciwko niej protestowali jednak mieszkańcy kamienic przy ulicy Bocznej, graniczących z terenem planowanego przedsięwzięcia. Tłumaczyli, że wywoła ona szereg negatywnych dla nich zmian – chodziło o nasłonecznienie mieszkań w kamienicach, zamknięcie dostępu do podwórka, gdzie znajduje się jedyny śmietnik czy brak zaplanowanych miejsc parkingowych.
REKLAMA
W lutym Wydział Architektury i Budownictwa we wrocławskim magistracie odmówił inwestorowi zatwierdzenia projektu i udzielenia pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego. Urzędnicy argumentowali, że inwestycja nie jest zgodna z planem miejscowym, a inwestor nie zadbał o odpowiednią liczbę miejsc parkingowych.
Teraz inwestor zmienił koncepcję planowanego przedsięwzięcia i pod koniec sierpnia firma Bouygues Immobilier Polska złożyła wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowego z częścią usługową i garażem w parterze.
fot. Tomasz Matejuk
Butelkowania, leżakownia, warzelnia, stara stajnia, wozownia, słodownia, wytwórnia kawy, wiatrownia, korkownia, kapslownia, nowa butelkownia, formiernia oraz dwie wille – docelowo aż 14 obiektów, zarówno XIX-wiecznych, zrewitalizowanych, jak i nowopowstałych, które detalami oraz indywidualnym charakterem będą nawiązywać do przeszłości. Naturalne piękno ceglanej elewacji i industrialnych detali kryje w sobie różnorodność wnętrz czekających na nowych mieszkańców. 
Apartamenty z widokiem na rzekę lub panoramę miasta, nowoczesne lofty z neogotyckimi elementami oraz pełne światła, komfortowe mieszkania – łącznie aż 1000 lokali do wyboru.
materiały inwestora

Browary Wrocławskie będą otwartą przestrzenią z trasami spacerowymi i rowerowymi, kawiarniami, restauracjami, sklepami oraz biurami. W ramach inwestycji powstanie dla mieszkańców klimatyczny chillout room, fitness, klub kajakowy, kino letnie tuż przy Odrze i wiele innych smaczków. Tak będzie wyglądać codzienność we współczesnych Browarach. Funkcjonalna, tętniąca życiem miasta przestrzeń, industrialny klimat, bliskość rzeki i mocno zaakcentowana, niezwykła historia ludzi i miejsc, którzy niegdyś tworzyli to miejsce. 
Jako wrocławianie doskonale rozumiemy, że dawny Browar Piastowski to ważny punkt na mapie miasta. Naszą rolę – zarówno projektanta, jak i dewelopera – rozumiemy jako kreatora tej przestrzeni. Pracując nad koncepcją kierowaliśmy się w równym stopniu zastanym kontekstem miejsca, jak i oczekiwaniami współczesnych wrocławian – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, architekt, współautorka koncepcji Browarów Wrocławskich.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA