Wrocław: Współczesna kamienica stanie w sąsiedztwie Pałacu Królewskiego. Miejski grunt sprzedanyźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Współczesna kamienica stanie w sąsiedztwie Pałacu Królewskiego. Miejski grunt sprzedany

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Dwa podmioty zainteresowały się nieruchomością przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Wrocławski deweloper Urban Corp zaoferowała 2,5 miliona złotych netto. Zrealizuje w miejsce parkingu budynek mieszkalny z usługami.
Komisja przetargowa rozstrzygnęła przeprowadzone przez magistrat pisemne postępowanie na sprzedaż nieruchomości przy ul. Kazimierza Wielkiego 29b na wrocławskim Starym Mieście (teren użyczany pod parking). Powierzchnia działki nr 64 to 342 mkw. Cena wywoławcza wynosiła 1,6 mln zł netto. Do 2 lipca wpłynęły dwie oferty. Korzystniejsza okazała się ta złożona przez firmę Urban Corp Sp. z o.o., opiewająca na 2,5 mln zł.
Spełnia wszystkie warunki zawarte w ogłoszeniu przetargowym. Złożone w ofercie informacje świadczą o wiarygodności oferenta – informuje nas Marcin Obłoza z biura prasowego urzędu miasta.
UM Wrocławia

Współczesna kamienica wpisana w otoczenie

Planowany sposób zagospodarowania terenu – zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z usługami w parterze – jest zgodna z planem miejscowym (usługi centrotwórcze, a mieszkania od drugiej kondygnacji nadziemnej, wysokość do 24 m). Deweloper zapewnia, że zrealizuje budynek według złożonej koncepcji urbanistyczno-architektonicznej w ciągu trzech lat od nabycia nieruchomości w stanie surowym zamkniętym. Chce zbudować współczesną kamienicę, zdaniem komisji "bardzo dobrze wpisaną w kontekst otoczenia".
REKLAMA
Dobrze rozwiązany parter budynku wykorzystujący całą możliwą powierzchnię na usługi – uzasadniają swój wybór członkowie komisji. – Szczególnie dobrze korespondować będzie z publiczną przestrzenią chodnika i otoczeniem kościoła, wycofana zgodnie z liniami planu miejscowego część parteru. Płyty elewacyjne o odcieniu ciemnego kamienia dobrze nawiązują do budynku Europeum, ale przy dalszym opracowaniu projektu warto przygotować inny wariant kolorystyczny w jaśniejszej tonacji.
Miasto zastrzegło sobie prawo odkupienia nieruchomości w ciągu pięciu lat, jeżeli inwestor nie dotrzyma ustalonego terminu bądź przedstawionej, zaakceptowanej już koncepcji.
Więcej zdjęć w galerii.

Posesja przy zabytkowym spichlerzu do kupienia

Magistrat sprzeda jeszcze inny teren na Starym Mieście. Chodzi o także pełniący funkcję parkingu grunt przy ul. Menniczej. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że prezydent miasta przedstawił wykaz nieruchomości. Urzędnicy liczą na ponad 5 mln zł. Inwestor będzie mógł zbudować budynek z mieszkaniami lub usługami.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA