Na Gaju przybędzie powierzchni biurowejźródło: UM Wrocławia

Na Gaju przybędzie powierzchni biurowej

Wrocław
REKLAMA
Firma Nieruchomości Janina Jurak Łaba, mieszcząca się przy alei Armii Krajowej 45, planuje zabudować przestrzeń tuż przy swojej siedzibie. To teren pomiędzy ul. Bardzką i Ziębicką.
Inwestor złożył 20 października wniosek o pozwolenie na budowę. Budynek biurowo-usługowy ma powstać na działkach nr 5/12, 5/13 i 5/14. To teren o powierzchni ponad 1,1 ha.
Projekt przygotował Rafał Brok z Grupy RB Sp. z o.o. Sp. k. Firma od 2007 do 2014 roku funkcjonowała w branży budowlanej pod nazwą RB Projekt Pracownia Architektury Rafał Brok. Oprócz projektowania, zajmuje się również nadzorem inwestorskim i jakościowym oraz kontrolą inwestycji. Na swoim koncie ma już ponad 200 zrealizowanych inwestycji w całej Polsce. W swoim portfolio ma m.in. liczne obiekty handlowe sieci Biedronka, Lidl i Netto.
UM Wrocławia

Inny biurowiec na Gaju jednak nie powstanie?

Firma Software House złożyła wówczas wniosek o pozwolenie na budowę budynku biurowego o kubaturze blisko 38 tysięcy metrów sześciennych. Projekt architektoniczny przygotował architekt Wojciech Czepil z Pracowni 80 z Wrocławia.
Biurowiec miał powstać na działkach numer 23/2 i 23/3 o łącznej powierzchni ponad 5 tysięcy mkw. Uzupełnienie dokumentacji trwało do początku lipca tego roku, a 4 sierpnia inwestor otrzymał decyzję odmowną.
UM Wrocławia

Wysyp inwestycji w rejonie Żegiestowskiej
REKLAMA
Mimo jednej odmowy, w rejonie ulicy Żegiestowskiej powstaje kilka innych dużych inwestycji.
Tuż obok planowanego biurowca firmy Software House, dwa sześciokondygnacyjne budynki stawia Vantage Development S.A. Powstanie w nich blisko 300 mieszkań. Pierwszy został oddany do użytku we wrześniu, a na drugi poczekać trzeba do czerwca 2018 roku.
fot. Vantage Development S.A.
Po drugiej stronie, przy ul. Brzoskwiniowej, swoją inwestycję planuje firma Inkom. W kwietniu otrzymała pozwolenie na budowę zespołu budynków: mieszkalnego wielorodzinnego oraz hotelowego z częścią usługową o łącznej kubaturze niemal 60 tysięcy metrów sześciennych.
Inwestycja planowana jest na działkach nr 23/10 i 9/5 – to teren przylegający od tyłu do jednostki straży pożarnej. Za projekt odpowiada Artur Szczepaniak z biura projektowego AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp.k.
UM Wrocławia
Natomiast przy alei Armii Krajowej 6 ma powstać, z inicjatywy firmy Falken Invest, budynek wielorodzinny o kubaturze ponad 93 tys. metrów sześciennych. Inwestor złożył w połowie kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę na terenie, gdzie obecnie stoi dawny budynek centrali telefonicznej TP S.A., w którym potem mieściły się pomieszczenia techniczne Orange i biura.
fot. Tomasz Matejuk
Chodzi o działki oznaczone nr 10/3 i 10/12. Pod koniec lipca Falken Invest otrzymało pozwolenie na budowę.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA