W miejscu dawnej centrali telefonicznej na Gaju powstaną mieszkaniafot. Tomasz Matejuk

W miejscu dawnej centrali telefonicznej na Gaju powstaną mieszkania

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Szykuje się kolejna inwestycja mieszkaniowa na wrocławskim Gaju. Nowe mieszkania mają powstać w miejscu dawnej centrali telefonicznej.
W czwartek 2 marca złożono wniosek o pozwolenie na budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Żegiestowskiej 6. Chodzi o działki oznaczone nr 10/3 i 10/12. 


To teren, na którym obecnie stoi dawny budynek centrali telefonicznej TP S.A., w którym potem mieściły się pomieszczenia techniczne Orange i biura. 
REKLAMA
Inwestorem budowy mieszkań w tym miejscu jest krakowska spółka Falken Invest, a za projekt całego przedsięwzięcia odpowiada Marcin Dziewoński z pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci.Na Gaju wciąż budują
Będzie to już kolejna w ostatnim czasie inwestycja mieszkaniowa na Gaju.
Po sąsiedzku, również przy ulicy Żegiestowskiej, buduje jeden z największych wrocławskich deweloperów – Vantage Development. Powstaje tam Nowy Gaj, czyli dwa siedmiokondygnacyjne budynki.

– Nowy Gaj, doskonale skomunikowany z centrum miasta oraz bogaty w rozbudowaną infrastrukturę, która zaspokaja wszystkie codzienne potrzeby mieszkańców, z pewnością szybko stanie się nowym centrum życia dla tych, którzy zdecydują się tutaj zamieszkać – mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development SA. Powstanie tam – w dwóch etapach – prawie 300 mieszkań. Oddanie do użytku pierwszego etapu deweloper zaplanował na III kwartał 2017 roku.

>Zobacz więcej wizualizacji inwestycji Nowy Gaj

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA