Wrocław: Genfer Hotel Invest w walce o kolejną działkę pod hotel

Wrocław: Genfer Hotel Invest w walce o kolejną działkę pod hotel

Orzech
Orzech
REKLAMA
Genfer Hotel Invest zaledwie kilka dni temu zakupił działkę przy pl. Orląt Lwowskich, w okolicach Dworca Świebodzkiego pod swój drugi hotel sieci PURO Hotels we Wrocławiu, o czym informowaliśmy na Investmap, a firma ta walczy nadal o inną działkę, na której też chciałaby wybudować kompleks hotelowy.
W wygranym przetargu na nieruchomość w tzw "Centrum Świebodzkim" Genfer konkurował m.in. z Vastintem (firma należąca do koncernu IKEA), UBM Green Development i Space Investment – spółką największego wrocławskiego dewelopera - Grupy Archicom.
Warto wspomnieć, że Genfer Hotel Invest starał się też m.in. o działkę w centrum Wrocławia przy pl. Nowy Targ obok Urzędu Miejskiego, ale tą nieruchomość ostatecznie kupiła za 18 mln zł Skanska Property, która postawi tam biurowiec. W tamtym przetargu walczyły o nią również m.in. UBM, Echo Investment i Space Investment. 
REKLAMA
Genfer jednak nadal zainteresowany jest działkami w stolicy Dolnego Śląska. Obecnie stara się o jedną z najbardziej prestiżowych działek we Wrocławiu, zlokalizowaną przy Operze Wrocławskiej. Konkuruje o nią o z Budimeksem i NDI DK. To właśnie te trzy firmy trzy zostały dopuszczone do negocjacji dotyczących rozbudowy w formule partnerstwa publiczno-prywatnego gmachu opery. Na jej tyłach według planów ma powstać nowy budynek, mieszczący salę prób, magazyny i warsztaty, połączony z głównym gmachem podziemnym łącznikiem. W zamian za sfinansowanie części publicznej wybrany inwestor będzie mógł na pozostałej części działki zbudować np. hotel. Negocjacje powinny rozstrzygnąć się do końca kwietnia, a cała inwestycja publiczna ma zostać zrealizowana do końca 2022 roku. Jej wartość to 30 mln zł. 
W sieci PURO Hotels działa w Polsce aktualnie już sześć hoteli (dwa w Krakowie, po jednym we Wrocławiu, w Poznaniu, Gdańsku i w Łodzi). W tym miesiącu otwiera się kolejny - w Warszawie. Rozpoczyna się także inwestycja w duży hotel w centrum Katowic. W planach na najbliższe kilkanaście miesięcy jest budowa drugiego hotelu w Warszawie – na bliskiej Woli i drugiego we Wrocławiu (pl. Orląt Lwowskich).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA