Wrocław: Hotel na ponad 300 pokoi stanie przy Dworcu Świebodzkim. Magistrat sprzedał grunt za ponad 30 milionówźródło: investphoto

Wrocław: Hotel na ponad 300 pokoi stanie przy Dworcu Świebodzkim. Magistrat sprzedał grunt za ponad 30 milionów

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Hotel "Puro", pl. Orląt Lwowskich
adresWrocław, plac Orląt Lwowskich 13-18
inwestorGenfer Hotels
REKLAMA
Spółka odpowiedzialna za sieć hoteli Puro, m.in. w stolicy Dolnego Śląska, przebiła wartość ceny wywoławczej niemal trzykrotnie. W planach ma budowę przy placu Orląt Lwowskich dziewięciokondygnacyjnego budynku z 337 pokojami i dużą restauracją. – Ma szansę stać się rozpoznawalnym znakiem tej części miasta – stwierdzają urzędnicy. 
Komisja przetargowa rozstrzygnęła postępowanie dotyczące sprzedaży działek nr 12/2 i 1/3 przy pl. Orląt Lwowskich 13-18/ul. Nabycińskiej 10. Cena wywoławcza wynosiła 12,3 mln zł (zwolniona z podatku VAT). Chętni musieli m.in. podać informacje o swojej dotychczasowej działalności gospodarczej, przewidywanych źródłach finansowania zakupu terenu i realizacji przedsięwzięcia, a także zaprezentować koncepcję programowo-przestrzenną zagospodarowania obszaru.
Do 4 lutego wpłynęło pięć ofert. Najkorzystniejsza okazała się ta złożona przez warszawską spółkę Genfer Hotel Invest VI Sp. z o.o. Zaoferowała 30,5 mln zł. Nie chce na razie udzielać żadnych informacji.
UM Wrocławia

Ponad 300 pokoi

Inwestor planuje budowę dziewięciokondygnacyjnego hotelu z 337 pokojami. Zdaniem urzędników budynek dobrze wpasowuje się w trójkątną nieruchomość, a jego parter jest zaprojektowany precyzyjnie i funkcjonalnie.
Duża hotelowa restauracja dostępna od strony południowej stanowi doskonałe uzupełnienie przestrzeni publicznej, w której strefa piesza w formie otwartego placu wokół Dworca Marchijskiego może być zaprojektowana jako współdzielona z poprowadzonym od tej strony dojazdem – tłumaczy komisja przetargowa.
Dodaje, że nowatorska architektura obiektu stanowi unikalną ofertę. Zwraca uwagę na loggie i tarasy na wyższych kondygnacjach tworzące na północno-wschodniej elewacji kaskadowy układ.
Przy użyciu dobrze dobranego materiału elewacyjnego budynek ma szansę stać się rozpoznawalnym znakiem tej części miasta – oceniają przedstawiciele komisji. – Przyjęte założenia funkcjonalne, dokładność opracowania projektu i zaprezentowana architektura pokazują, że w tej lokalizacji funkcja hotelowa, jako centrotwórcza, wpisuje się w śródmiejski układ zabudowy oraz sąsiedztwo Dworca Świebodzkiego.
REKLAMA
investphoto

Wycinka tylko jeśli konieczna

Powierzchnia sprzedanej nieruchomości wynosi 3246 mkw. Znajdują się na niej dwa budynki wykorzystywane na cele handlowo-usługowe (szykowane do rozbiórki) oraz parking. W planie miejscowym jest przeznaczona m.in. na hotel, biura, obiekty konferencyjne i kongresowe oraz handlowe, a także na parking. Powierzchnia zabudowy może stanowić maksymalnie 95% pow. terenu. Obecnie mieszczą się na nim również drzewa.
Przy prowadzeniu prac budowlanych dopuszcza się wykorzystywanie i przekształcanie elementów przyrodniczych wyłącznie w takim zakresie, w jakim jest to konieczne w związku z realizacją konkretnej inwestycji – informuje Wydział Środowiska i Rolnictwa UM. – Jeżeli ochrona elementów przyrodniczych nie jest możliwa, należy podejmować działania mające na celu naprawienie wyrządzonych szkód, w szczególności przez kompensację przyrodniczą.
investphoto

Pierwszy Puro we Wrocławiu już jest

Zwycięska spółka jest częścią grupy Genfer Hotels, funkcjonującej od 2008 roku. Obecnie buduje dwa hotele: w Warszawie i w Łodzi. Kolejne dwa ma w przygotowaniu – w stolicy i Katowicach. Na razie posiada pięć działających obiektów: dwa w Krakowie oraz po jednym w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Ten w ostatnim z miast to hotel Puro przy ul. Włodkowica 6
Trzypiętrowy budynek powstał w 2011 roku. Ostatni remont (częściowy) przeszedł pięć lat później. Znajdują się w nim 102 pokoje – w większości dwuosobowe.
fot. grzybson

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA