DODAJ

Wrocław: Na Osobowicach stanie budynek wielorodzinny. Inwestor otrzymał pozwolenie przy trzeciej próbie

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Na Osobowicach stanie
Mariusz Bartodziej
2018-06-01 08:56:33
Mieszkań przybędzie przy ulicy Jarocińskiej. Magistrat sprzedał tę działkę prawie cztery lata temu za ponad 300 tysięcy złotych.

Prywatny inwestor otrzymał 15 maja pozwolenie na budowę przy ul. Jarocińskiej 29 budynku wielorodzinnego o kubaturze niemal 3,8 tys. metrów sześciennych. Stanie na działce nr 54/8, której powierzchnia wynosi 1194 mkw. Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na jej sprzedaż w listopadzie 2014 roku. Cena wywoławcza wynosiła 297 tys. zł netto. Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Hauza Krystian. Projektowanie architektoniczne.

UM Wrocławia


Prawie dwa lata starań

To była trzecia próba inwestora na uzyskanie zgody na prowadzenie prac. Pierwszy wniosek złożył w sierpniu 2016 roku. Konsultował projekt z konserwatorem zabytków, ale w grudniu się wycofał. Kolejną próbę podjął w styczniu. Ponownie doszło do rozmów z konserwatorem i znów, w maju ubiegłego roku, inwestor zrezygnował ze złożonego dokumentu. Po raz trzeci rozpoczął starania w grudniu – tym razem z sukcesem.

Na Osobowicach zainwestuje po raz kolejny duży deweloper

W tej okolicy zamierza, już po raz trzeci, zainwestować także Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., o czym informowaliśmy w lutym. Osiedle domów w zabudowie szeregowej ma powstać przy ulicy Lipskiej.

Ten deweloper zrealizował na po sąsiedzku już dwie inwestycje – Zieloną Przystań oraz Witkowską. Wybudował w ramach nich prawie 400 mieszkań.