DODAJ

Wrocław: Osiedle w Leśnicy od poznańskiego dewelopera będzie większe

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Osiedle w Leśnicy
Mariusz Bartodziej
2019-07-09 09:26:05
Firma Adverteam Group próbuje po raz drugi uzyskać pozwolenie na rozbiórkę i budowę przy ulicy Brzezińskiej. Przy pierwszej próbie spotkała się z odmową urzędników. Stara się również o zgodę na zabudowę sąsiedniej działki, przy ulicy Dolnobrzeskiej.

Poznańska spółka Adverteam Group Sp. z o.o. złożyła 30 maja wniosek o pozwolenie na przebudowę z rozbudową budynków zlokalizowanych na terenie pomiędzy ul. Dolnobrzeską 20 a 24. Powierzchnia działki nr 37/6 wynosi 1 369 mkw.

UM Wrocławia


Osiedle jednak większe

Ten sam inwestor starał się już we wrześniu ubiegłego roku o zgodę na prowadzenie prac na sąsiedniej działce, przy ul. Brzezińskiej 11a. W lutym informowaliśmy, że dostał odmowną decyzję. 18 lutego po raz drugi wnioskował o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną, przebudową i remontem obiektu przemysłowego i rozbiórką budynków istniejących. Zgodę uzyskał 19 czerwca. Za projekt odpowiada Studio Architektoniczne RP.81.

Miasto sprzedaje w okolicy tereny

W tym rejonie przybędzie inwestycji deweloperskich. Magistrat sprzedał w tym roku zabytkową kamienicę mieszczącą się po drugiej stronie ul. Brzezińskiej. Zwycięzca zaoferował ponad milion złotych. Miejski konserwator zabytków wydał już zalecenia. O szczegółach pisaliśmy w maju.

UM Wrocławia


Miasto planuje zbycie jeszcze jednej nieruchomości w tym rejonie wpisanej do gminnej ewidencji zabytków. Powierzchnia działki nr 14/1, znajdującej się przy ul. Dolnobrzeskiej 34, wynosi 2 498 mkw. Stoi na niej budynek mieszkalny w złym stanie technicznym. Teren jest przeznaczony w planie miejscowym pod zabudowę wielorodzinną (willa wielorodzinna i mały dom mieszkalny) z uzupełnieniem o usługi na pierwszej kondygnacji nadziemnej.

fot. Mariusz Bartodziej


fot. Mariusz Bartodziej


fot. Mariusz Bartodziej


fot. Mariusz Bartodziej