Wrocław: Nowa Leśnica – JK Deweloper zbuduje kilkuetapowe osiedle w Ratyniu źródło: materiały inwestora

Wrocław: Nowa Leśnica – JK Deweloper zbuduje kilkuetapowe osiedle w Ratyniu

WIZUALIZACJA
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Nowa Leśnica
adresWrocław, Trzmielowicka
inwestorJK Deweloper
projektantDSD Architekci
REKLAMA
Inwestor jest częścią grupy kapitałowej CHS Holding z Długołęki. Zrealizuje przy ulicy Trzmielowickiej w trzech etapach niespełna 200 mieszkań i blisko 260 miejsc parkingowych. Zacznie jeszcze w tym roku od blisko 80 lokali.
Spółka J.King, będąca częścią grupy kapitałowej CHS Holding, złożyła 3 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Trzmielowickiej w Ratyniu, niedaleko obwodnicy Leśnicy. Dokument obejmuje działki nr 34/2, 35/2 oraz 36/2, o łącznej powierzchni 1,66 ha. Projekt przygotowała pracownia DSD Architekci.
UM Wrocławia
Za inwestycję odpowiada JK Deweloper, marka należąca do spółki J. King funkcjonująca od dwóch lat. Rezerwację lokali w Nowej Leśnicy rozpocznie w połowie sierpnia. Ceny będą wynosić 5 300-5 850 zł/mkw. Z budową pierwszego etapu planuje ruszyć pod koniec III kwartału tego roku, a oddanie go do użytku wyznaczył na I kwartał 2021 r. Prowadzenie każdej z trzech faz ma trwać 17 miesięcy.
Realizacja każdego następnego etapu będzie warunkowana sytuacją na rynku w danym okresie. Inwestycja realizowana będzie z własnych środków, w związku z czym działania podjęte w sprawie kolejnych etapów będą ostrożne, zapewniające stabilizację dewelopera – tłumaczy nam Michał Andrasiewicz, dyrektor ds. inwestycji JK Deweloper.
REKLAMA

Blisko 200 mieszkań w trzech etapach

W każdej fazie powstanie jeden czterokondygnacyjny (ostatnia to poddasze) budynek wielorodzinny. W pierwszym, o powierzchni użytkowej mieszkań około 4 tys. mkw., znajdzie się 79 mieszkań (do tego 103 stanowiska dla samochodów), w drugim, o podobnej PUM, 74 lokale (i 97 miejsc), a w trzecim, PUM ok. 2 tys. mkw., 45 (59 stanowisk).
Łącznie na osiedlu przy ul. Trzmielowickiej będzie dostępnych 259 miejsc postojowych (około 26 na zewnątrz, pozostałe w garażach podziemnych) oraz 198 mieszkań – w większości o metrażu 47-55 mkw. Lokale o powierzchni poniżej 40 mkw. będą jedno- lub dwupokojowe, a te w przedziale 47-57 mkw. dwu- albo trzypokojowe. Ofertę uzupełnią mieszkania z czterema pokojami, do 80 mkw. Na ostatniej kondygnacji deweloper utworzy lokale z dostępem do poddasza. Na terenie inwestycji zaplanował placzabaw.
Jako chyba jeden z pierwszych deweloperów zaprojektowaliśmy systemy półpodziemnych pojemników na odpady, dzięki czemu nie będzie konieczności stawiania typowych kontenerów. Unikniemy też przykrych zapachów i teren wokół miejsca gromadzenia śmieci będzie łatwiej utrzymać w czystości – mówi Michał Andrasiewicz.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA