DODAJ

Wrocław: Nowa jezdnia, chodniki i zieleń – droga przy powstającym żłobku idzie do remontu

Wrocław
Wrocław: Nowa jezdnia, chodniki
Mariusz Bartodziej
2019-05-09 12:32:42
Mieszkańcy doczekają się remontu części ulicy Sygnałowej, przebiegającej w sąsiedztwie powstającego publicznego żłobka na granicy Brochowa i Jagodna. Prace mają się skończyć z początkiem przyszłego roku. Inwestycja zakłada również wyznaczenie miejsc parkingowych.

Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. ogłosiły 8 maja przetarg na budowę jezdni na ulicy Sygnałowej na odcinku od Konduktorskiej do skrzyżowania z ul. Malinowskiego i Grapowa wraz z utworzeniem czterech odcinków sieci kanalizacyjnej. Chętni mogą zgłaszać się do 29 maja. O wyłonieniu zwycięzcy zadecyduje w 60% cena, a po 20% doświadczenie kierownika budowy oraz termin gwarancji i rękojmi. Będzie miał na realizację zadania 9 miesięcy od dnia podpisania umowy. Następnie zajmie się przez 3 lata pielęgnacją zieleni.

Nowe chodniki, więcej zieleni i miejsca parkingowe

Na odcinku przeznaczonym do przebudowy znajduje się nawierzchnia gruntowa w złym stanie technicznym. Projekt przygotowany przez pracownię Biprogeo Projekt Sp. o.o. zakłada realizację jednojezdniowej, dwukierunkowej drogi bitumicznej o szerokości 6 m. Wykonawca zbuduje po obu stronach chodniki o szerokości 2 m z kostki betonowej (nowy po stronie wschodniej i poszerzenie po zachodniej). Lokalnie będą zwężone w związku z potrzebą zachowania drzew i wydzielenia wzdłuż zachodniej części miejsc postojowych o wymiarach 4,5x2,5 m (do tego powstaną trzy stanowiska 6x2,5 m po wschodniej stronie przy zbiegu z ul. Konduktorską). Inwestycja obejmuje również założenie trawników i nasadzenie na wschodzie 25 lip drobnolistnych, a na zachodzie 4 702 sztuk krzewów i traw ozdobnych (tawuła japońska, śmiałek darniowy). Planuje się też wycinkę części roślinności (m.in. 2 drzew i 7 krzewów).

Obok nowe osiedle i żłobek

Remontowany odcinek przebiega w sąsiedztwie z jednej strony gotowych osiedli domów, a z drugiej dwóch powstających inwestycji. Jedną z nich jest publiczny żłobek z biblioteką dla przeszło 200 dzieci. Inwestycja pochłonęła ponad 16 mln zł, przy czym miasto planowało wydać niespełna 12 mln zł. O wyborze wykonawcy informowaliśmy we wrześniu ubiegłego roku.

Materiały inwestora
Materiały inwestora


Na działkach obok buduje za to Scandi Home. Magistrat sprzedał je w 2017 roku za blisko 7 mln zł. Deweloper realizuje kilkuetapowe osiedle domów Scandi. Opisywaliśmy je we wrześniu.

Materiały inwestora
Materiały inwestora