Zasadzą nowe drzewa w zamian za wycinkę przy przebudowie Buforowejźródło: mat. inwestora

Zasadzą nowe drzewa w zamian za wycinkę przy przebudowie Buforowej

Wrocław
REKLAMA
Magistrat szuka firmy, która zajmie się nasadzeniami wyrównującymi za wycinkę zieleni przy przebudowie ulicy Buforowej. Nowe drzewa pojawią się przy ulicy Konduktorskiej i Bardzkiej.
Niedawno wrocławscy urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na przebudowę ulicy Buforowej, która pochłonie 77 mln złotych
Teraz spółka Wrocławskie Inwestycje szuka firmy, która wykona nasadzenia zieleni (wraz z trzyletnim okresem pielęgnacji) w ramach kompensacji zieleni, która zostanie wycięta przy okazji przebudowy ulicy.
REKLAMA
Przetarg podzielono na trzy zadania. Pierwsze obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej, nasadzenia oraz montaż elementów małej architektury (ławek, koszy na śmieci czy stojaków na rowery) przy ulicy Konduktorskiej. W koncepcji zagospodarowania terenu wzdłuż ulicy Konduktorskiej, wymieniono drzewa liściaste (lipa, buk, dąb czy brzoza), a także krzewy (liściaste i iglaste), trawy ozdobne i byliny.
Drugie zadanie to dokumentacja projektowa i nasadzenia wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego od ul. Konduktorskiej do ul. Buforowej bocznej, a trzecie – nasadzenia przy ulicy Bardzkiej, na odcinku od ulicy Hubskiej do Świeradowskiej. Pojawią się tam swobodne grupy drzew (m.in. brzozy).

Zieleń ma pojawić się jesienią 2017 roku.Jak zmieni się Buforowa?

Droga zostanie rozbudowana na odcinku od przejazdu kolejowego linii kolejowej nr 285 relacji Wrocław Główny - Świdnica Przedmieście do granicy miasta, wraz z budową odwodnienia, oświetlenia drogowego, miejskiego kanału technologicznego MTTK, budową sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach oraz usunięciem kolizji z istniejącą siecią sanitarną, gazową, wodociągową, elektroenergetyczną i teletechniczną.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie wiadukt kolejowy nad ulicą Bardzką w ciągu linii kolejowej nr 349 w relacji św. Katarzyna - Wrocław Kuźniki oraz przejazd kolejowy linii nr 285. Do rozbiórki pójdą też budynki znajdujące się w projektowanym pasie drogowym.

Na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Konduktorską ulica Buforowa zostanie rozbudowana do dwóch jezdni, a na pozostałym odcinku powstanie nowa jezdnia dwupasmowa. Powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Wszystkie prace mają zostać zrealizowane – zgodnie z zapisami przetargu – do 30 listopada 2018 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA