Wrocław: Miejska działka na Klecinie sprzedana. Inwestycji mieszkaniowych w okolicy przybywaźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miejska działka na Klecinie sprzedana. Inwestycji mieszkaniowych w okolicy przybywa

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miasto zbyło grunt przy ulicy Buraczanej przy drugiej próbie, za niemal milion złotych. Osiedle domów zbuduje wrocławski deweloper, który inwestuje też na Księżu Małym. Przy tej samej drodze szykują się jeszcze projekty wielorodzinne.
REKLAMA
Magistrat rozstrzygnął 22 sierpnia drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Buraczanej na Klecinie, porośniętej krzewami i drzewami. Cena wywoławcza wynosiła 900 tys. zł netto. Zgłosiła się tylko spółka Inspire Developments 3 Sp. z o.o. (ten deweloper przygotowuje inwestycję przy ul. Rybnickiej). Zaoferowała 909 tys. zł.
Urzędnicy ogłosili pierwsze postępowanie w kwietniu. Oczekiwali wówczas 1 mln 50 tys. zł. Nie było jednak chętnych.

Powierzchnia działki nr 37/3 wynosi 1 949 mkw. Jest przeznaczona w planie miejscowym m.in. pod żłobek, edukację i zabudowę jednorodzinną z wbudowanymi usługami (biura, gabinety medyczne). Budynki niemieszkalne mogą być wysokie na 15 m, a domy na 12 m (trzy kondygnacje nadziemne, w tym ostatnia jako poddasze).


Rozbudowa przy Buraczanej

Mieszkań przy tej samej drodze przybędzie w niedalekiej przyszłości. Wrocławska spółka Beet Sp. z o.o. Sp. k. (zarejestrowana w tym roku) złożyła 22 maja wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Buraczanej 5-5a dwóch budynków wielorodzinnych. Mają powstać na parcelach nr 18/1 oraz 18/2, o łącznej powierzchni 2 258 mkw. Projekt przygotowuje pracownia Leśniański Projektowanie. Pierwszy dokument obejmujący ten teren, dotyczący obiektu wielorodzinnego o kubaturze 14,6 tys. metrów sześciennych, składał w lutym 2018 roku prywatny inwestor. Wówczas za dokumentację odpowiadał inny architekt. Postępowanie jest od kilkunastu miesięcy zawieszone.


Zabudowa czeka także działkę nr 20/5 (728 mkw.), położoną przy ul. Buraczanej 21a. Miasto sprzedało ją w listopadzie 2017 roku za 526,8 tys. zł netto (cena wywoławcza wynosiła 420 tys. zł). W czerwcu rok temu prywatny przedsiębiorca złożył wniosek o zgodę na budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym o kubaturze 4,9 tys. metrów sześciennych. Wycofał się po trzech miesiącach. Po raz kolejny wnioskował w październiku, a w lutym tego roku otrzymał pozwolenie. Blok może mieć, zgodnie z planem miejscowym, maksymalnie cztery kondygnacje nadziemne (17 m). Za projekt odpowiada MTA Architekt Tomasz Marhall.


W sierpniu dwa lata temu pisaliśmy jeszcze o inwestycji przy ul. Buraczanej 13. Za budowę budynku wielorodzinnego o kubaturze niemal 5,4 tys. metrów sześciennych odpowiada firma Nieruchomości Polskie Towarzystwo Finansowe Sp. z o.o.


Setki nowych mieszkań i szeregówki

Ten rejon Kleciny wciąż się rozbudowuje. Murapol S.A. realizuje przy ul. Dożynkowej kilkuetapowe osiedle Zielone Bulwary. Wprowadzi docelowo na rynek ponad 400 lokali w sześciu budynkach wielorodzinnych. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku.


Za to przy ul. Kobierzyckiej buduje Vantage Development S.A. We wrześniu rok temu przedstawił szczegóły projektu Kameralna Klecina. Powstaje pięć obiektów, z czego cztery o charakterze willowym. W sumie jest dostępnych blisko 80 mieszkań.


Do tego dochodzi budowane po sąsiedzku przez A-Z Budownictwo Sp. z o.o. osiedle Wille Klecina. To dwadzieścia dwulokalowych domów w układzie szeregowym o powierzchni niespełna 200 mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA