DODAJ

Wrocław: Mirror House – G2 buduje na Złotnikach bliźniacze wille miejskie [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Mirror House –
Mariusz Bartodziej
2019-06-05 06:56:33
Za inwestycję przy ulicy Skoczylasa odpowiada spółka celowa wrocławski dewelopera. Rozpoczęte już prace planuje skończyć w 2021 roku. Odda do użytku w dwóch dwupiętrowych budynkach łącznie dziesięć mieszkań.

Spółka G2 Sp. z o.o. wprowadziła w maju do sprzedaży osiedle realizowane przy ul. Skoczylasa 34. Budowę rozpoczęła w tym kwartale. Planuje oddać je do użytku w II kwartale 2021 roku. Za projekt odpowiada Studio Architektoniczne Ozone.

materiały inwestora


Mirror House tworzą dwie czterokondygnacyjne (w tym jedna podziemna) bliźniacze wille miejskie. W każdej znajdzie się po pięć mieszkań o wysokości 2,7 m: trzy- (53-63 mkw.) i czteropokojowych (64-103 mkw.). Do tych zlokalizowanych na parterze przynależą ogródki, a na piętrach – balkony i tarasy. Deweloper zaplanował garaże podziemne oraz dziesięć komórek lokatorskich.

Więcej wizualizacji w galerii.

Miejska działka sprzedana kilka lat temu

Meg Developments Sp. z o.o. starał się od czerwca 2017 roku o wydanie pozwoleń na zabudowę działek nr 12/9 oraz 12/10, o łącznej powierzchni 1 383 mkw. Planował postawienie na nich po jednym budynku wielorodzinnym z garażem podziemnym, o kubaturach 2,3 i 2,4 tys. metrów sześciennych. Otrzymał zgody w lutym ubiegłego roku. Zostały przeniesione na spółkę G2 Sp. z o.o.

Miasto próbowało sprzedać działkę nr 12/9 (686 mkw.) w październiku 2015 roku, z ceną wywoławczą 158 tys. zł netto. Nie znalazło chętnego, dlatego ponowiło przetarg w styczniu następnego roku. Zainteresowani musieli liczyć się z identycznym wydatkiem co poprzednio. Zwycięzca zaoferował 174 tys. zł.

Parcela nie jest objęta planem miejscowym, dlatego prezydent miasta wydał w styczniu 2014 roku decyzję o warunkach zabudowy. Zgodnie z nią przy ul. Skoczylasa 34 miał stanąć dom jednorodzinny wolno stojący wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

UM Wrocławia


Nowe mieszkania nie tylko przy Skoczylasa

Złotniki rozbudowują się także m.in. w rejonie ul. Opoczyńskiej. W marcu przedstawialiśmy szczegóły jednej z kilku nowych inwestycji. Azysa Polska Sp. z o.o. rozpoczęła już budowę osiedla Złotniki Espino. W dwóch budynkach wielorodzinnych będzie dostępnych przeszło 20 mieszkań.

materiały inwestora