DODAJ

Wrocław: Zatorska – PHN zbuduje blisko 400 mieszkań na Zakrzowie [WIZUALIZACJA]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Zatorska – PHN
Mariusz Bartodziej
2019-10-04 09:03:17
Państwowy deweloper z Warszawy odsprzedał w lipcu kilkanaście hektarów w rejonie ulic Odolanowskiej i Zatorskiej pod realizację Mieszkań Plus. Pracuje też jednak nad własnym projektem w okolicy. Pierwszy etap pochłonie ponad 40 milionów złotych. W dwóch fazach powstanie 389 lokali w zabudowie wielorodzinnej.

Polski Holding Nieruchomości S.A. zlecił z początkiem kwietnia pracowni architektonicznej MOI Architekci przygotowanie projektu osiedla przy ul. Zatorskiej (przy zbiegu z aleją Jana III Sobieskiego) na Zakrzowie. Prace trwają. Wniosek o pozwolenie na budowę inwestor złoży jeszcze jesienią. Prace budowlane potrwają 20 miesięcy od dnia uzyskania prawomocnych decyzji i wybrania generalnego wykonawcy (lata 2020-2022).

Prezydent miasta wydał 18 września decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej budowy pięciu budynków mieszkalno-usługowych z garażami podziemnymi. Powstaną na działkach nr 5/14, 5/15 oraz 5/16, o powierzchni w sumie 32 767 mkw.

UM Wrocławia


Zatorska to dwuetapowe (wartość pierwszej fazy to 42 mln zł) osiedle wielorodzinne. W budynkach znajdzie się w sumie 389 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 21 tys. mkw. Mieszkańcy skorzystają z ok. 510 miejsc parkingowych – 290 w garażach i 220 na zewnątrz. Deweloper zaplanował też place zabaw i strefę relaksu na terenie inwestycji.

materiały inwestora


Tysiące nowych lokali na Zakrzowie

PHN sprzedał w lipcu spółce PFR Nieruchomości S.A. kilkanaście hektarów ziemi wzdłuż ul. Odolanowskiej pod realizację rządowego programu Mieszkanie Plus. Ma tam powstać osiedle nawet ponad 20 budynków wielorodzinnych z przeszło 1 000 lokali. Deweloper wyjaśnia, że ta transakcja nie wpływa na planowaną przez niego inwestycję przy ul. Zatorskiej.

materiały inwestora


Na tym nie koniec rozbudowy Zakrzowa. W czerwcu informowaliśmy, że Lokum Deweloper S.A. zakupił grunt pod około 500 lokali, a w maju przedstawialiśmy Nową Zatorską od Triady Dom. Zbuduje blisko 250 mieszkań w dziewięciu budynkach.

materiały inwestora