DODAJ

Wrocław: Ponad tysiąc Mieszkań Plus powstanie na Zakrzowie. PFR odkupił grunt od PHN

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Ponad tysiąc Mieszkań
Mariusz Bartodziej
2019-07-17 12:35:19
Prace projektowe mają zacząć się jeszcze w tym, a budowlane w przyszłym roku. Przy ulicy Odolanowskiej może powstać osiedle 22 kilkupiętrowych bloków z przeszło 1300 miejsc parkingowych. Metraż mieszkań ma wynieść w większości przypadków około 50 metrów kwadratowych.

Polski Holding Nieruchomości S.A. zawarł 16 lipca ze spółką MDR Wrocław Zatorska-Odolanowska Sp. z o.o. (zależna od PFR Nieruchomości S.A.) umowę sprzedaży nieruchomości przy ul. Odolanowskiej/Zatorskiej na wrocławskim Zakrzowie. Powierzchnia terenu wynosi 12,3297 ha.

Przedmiotowa nieruchomość sprzedana została powyżej wartości księgowej – informuje deweloper.

Ponad tysiąc Mieszkań Plus

Mirosław Barszcz, prezes zarządu PFR Nieruchomości, poinformował, że planują ogłosić po wakacjach konkurs urbanistyczno-architektoniczny na projekt osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. Prace budowlane mogą się zacząć w IV kwartale 2020 roku. Pierwsze lokale mają trafić do użytku trzy lata później.

Plan miejscowy dopuszcza realizację na zakupionym terenie 22 cztero- lub pięciokondygnacyjnych bloków. Znajdzie się w nich ponad 1000 mieszkań, w większości o metrażu ok. 50 mkw. Ponadto będzie dostępnych przeszło 1300 miejsc parkingowych.

Na Zakrzów stawiają również deweloperzy. W czerwcu informowaliśmy, że Lokum Deweloper S.A. zakupił grunt pod około 500 lokali, a w maju przedstawialiśmy Nową Zatorską od Triady Dom. Zbuduje blisko 250 mieszkań w dziewięciu budynkach.

Rządowe mieszkania także przy Kolejowej

Mieszkania Plus powstaną we Wrocławiu również m.in. przy ul. Kolejowej. PFR Nieruchomości podpisał 5 lipca umowę z pracownią B2 Studio Sp. z o.o. na przygotowanie dokumentacji planowanego osiedla. Na trzyhektarowej działce powstanie kompleks siedmiu budynków z niespełna 500 mieszkaniami i 7 lokalami usługowymi.

Pracownia B2Studio


Szczegóły wrocławskich inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus w tej i dwóch innych lokalizacjach przedstawialiśmy w październiku ubiegłego roku. Miesiąc później prezentowaliśmy zwycięskie koncepcje.