REKLAMA

PFR Nieruchomości S.A.

Artykuły o PFR Nieruchomości S.A.

Ponad 3000 nowych mieszkań w sześciu lokalizacjach we Wrocławiu! PFR Nieruchomości powalczy o pozycję lidera na wrocławskim rynku najmu profesjonalnego [WIZUALIZACJE]
Ponad 3 tysiące mieszkań w sześciu lokalizacjach. PFR Nieruchomości powalczy o pozycję lidera na wrocławskim rynku najmu profesjonalnego. Spółka jest obecna w stolicy Dolnego Śląska od 2016 roku, kiedy udostępniła pierwsze mieszkania na wynajem. Wrocław jest miastem, w którym PFR Nieruchomości posiada największy zasób projektów.
PFR Nieruchomości S.A. wybuduje 190 mieszkań na wynajem w Skawinie
Spółka Chemobudowa-Kraków wybuduje 190 mieszkania przy ul. Torowej w Skawinie. Inwestycja jest wynikiem współpracy skawińskiego samorządu i PFR Nieruchomości S.A. Generalny Wykonawca planuje rozpoczęcie robót budowlanych w styczniu 2024 roku. Zgodnie z harmonogramem, mieszkania mają być gotowe pod koniec 2025 roku.
Rusza budowa pierwszego osiedla z mieszkaniami na wynajem w Elblągu [WIZUALIZACJE]
Rusza budowa 148 mieszkań na wynajem przy ul. Legionów w Elblągu. Generalnym wykonawcą osiedla jest firma Pekabex BET, która zrealizuje je z prefabrykatów. Zgodnie z zawartą umową roboty budowlane mają potrwać 21 miesięcy.
Mity o osobach wynajmujących mieszkania obalone w raporcie "Dekada polskiego rynku najmu"
Polacy dostrzegają coraz więcej korzyści płynących z najmu mieszkań i chętniej wynajmują mieszkania na dłużej. Polityka Insight, na zlecenie PFR Nieruchomości, opracowała raport, z którego wyłania się oblicze osób korzystających z mieszkań niewłasnościowych. Co więcej, raport obala cztery najpopularniejsze mity o najemcach. Można sprawdzić, kim są.
Jak będziemy mieszkać w Polsce w 2030 roku?
75 specjalistów związanych z rynkiem nieruchomości opowiedziało, jak będziemy mieszkać w 2030 roku. Ponad 60% z nich jest przekonanych, że mieszkania będą wynajmowane z konieczności, ponieważ tylko najbogatsi będą w stanie kupić własną nieruchomość. Przewiduje się też, że presja na posiadanie własnego mieszkania znacząco spadnie. Zainteresowanie wzbudzą za to mieszkania dedykowane seniorom – twierdzą analitycy ThinkCo w raporcie "Najem 2030. Kierunki rozwoju najmu mieszkań w Polsce".
Rynek najmu instytucjonalnego (PRS) w Polsce na ścieżce wzrostu [ANALIZA]
Całkowite zasoby rynku najmu instytucjonalnego w Polsce na koniec maja 2023 r. wynoszą ok. 12 000 jednostek mieszkalnych. Sektor powoli, acz stabilnie rozwija się m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Trójmieście i Katowicach. Według zapowiedzi deweloperów do 2027 roku oferta sektora powinna zostać wzbogacona o kolejne 21 000 mieszkań. W ostatnich kilku miesiącach również w inwestycjach PRS – analogicznie do najmu prywatnego – średnie czynsze wzrosły o około 20-30%. AXI IMMO prezentuje specjalną publikację "Sektor PRS w Polsce – na ścieżce wzrostu".
Mieszkania od PFR Nieruchomości S.A. także na własność. Nowa oferta na początek w Gdyni
Najemcy mieszkań na osiedlach PFR Nieruchomości w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus będą mogli stać się ich właścicielami. Oferta wykupu będzie możliwa w dwóch wariantach – na kredyt np. bezpieczny kredyt 2% lub w ramach stopniowego dochodzenia do własności. Będą mogli z niej skorzystać najemcy 14 osiedli mieszkaniowych w całej Polsce. Jako pierwsi ofertę wykupu otrzymają mieszkańcy osiedla w Gdyni.
PFR Nieruchomości dokończy budowę 15 tys. lokali z Funduszu Mieszkań dla Rozwoju
W dniu dzisiejszym informowaliśmy, że Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda ogłosił oficjalnie zamknięcie rządowego programu Mieszkanie Plus. Wiemy już kto dokończy budowę około 15 tys. lokali z Funduszu Mieszkań dla Rozwoju. Będzie nią spółka PFR Nieruchomości, która poinformowała, że z Funduszu wybudowano już 3468 mieszkań, a 1571 jest w budowie.
Szacunkowa wartość transakcji na rynku PRS w Polsce przekroczyła 1,8 mld euro na koniec 2022 roku
Jak wynika z najnowszego raportu firma DLA Piper i Savills, sacunkowa wartość transakcji na polskim rynku najmu instytucjonalnego przekroczyła 1,8 mld euro na koniec 2022 roku, z czego większość stanowiły kontrakty dotyczące projektów w trakcie realizacji (umowy typu forward). Eksperci spodziewają się, że wysokie ceny nieruchomości oraz malejąca dostępność kredytów hipotecznych generować będzie w najbliższych latach zwiększony popyt na najem mieszkań, a tym samym przyciągać nowe inwestycje do tego segmentu rynku.
Kolejna duża inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu. PKP i PFR Nieruchomości zbudują osiedle z 450 mieszkaniami
Kolejna duża inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu. Na Popowicach Polskie Koleje Państwowe i PFR Nieruchomości wybudują nowe osiedle mieszkaniowe przy ul. Białowieskiej, nad rzeką Odrą. W ramach planowanej wspólnej inwestycji ma powstać 450 mieszkań i lokali usługowych.
REKLAMA