We Wrocławiu rusza budowa pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]źródło: B2 Studio

We Wrocławiu rusza budowa pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]

Orzech
Orzech
REKLAMA
W stolicy Dolnego Śląska rusza budowa pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. 469 mieszkań przy ul. Kolejowej we Wrocławiu powstanie w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada PFR Nieruchomości S.A.

W środę 30 czerwca została zawarta umowa z firmą PORR S.A. – generalnym wykonawcą wrocławskiej inwestycji. Prace budowlane mają ruszyć już w lipcu. Zgodnie z zakładanym harmonogramem, mieszkania mają być gotowe pod koniec 2023 roku.Inwestycja powstanie niespełna 1,5 kilometra od Rynku we Wrocławiu. Przy ul. Kolejowej powstanie 469 mieszkań, wśród których największą część będą stanowić lokale dwu- i trzypokojowe. Na osiedlu przewidziano ponad 500 miejsc parkingowych z czego blisko 450 znajdzie się w garażach podziemnych. W parterach trzech budynków zlokalizowano cztery lokale usługowe oraz przestrzeń na potrzeby przedszkola. Za projekt architektoniczny tego osiedla odpowiada pracownia B2 Studio Sp. z o. z Krakowa.Ponadto we Wrocławiu PFR Nieruchomości S.A. oferuje wynajem mieszkań w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem w dwóch lokalizacjach – przy ul. Zakładowej oraz przy ul. Dąbrowskiego. Obecnie na 245 mieszkań 95 proc. jest wynajęta.Osiedle przy ul. Kolejowej to niejedyna inwestycja w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego we Wrocławiu. 

Krakowska pracownia BE DDJM Architekci Sp. z o.o. opracowuje dokumentację projektową dla pierwszego etapu osiedla, które powstanie w północnej części miasta, w rejonie ulic Zatorskiej i Odolanowskiej. Na całym obszarze, który spółka PFR Nieruchomości S.A. zakupiła od Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., może powstać nawet 1300 mieszkań. Jednak inwestycja będzie projektowana i realizowana etapowo. Pierwszy z nich to 400 mieszkań.


Do współpracy zostali zaproszeni projektanci z pracowni BE DDJM Architekci, którzy wiosną ubiegłego roku zwyciężyli w konkursie na najlepszą koncepcję wrocławskiego osiedla. Projektanci podkreślają, że główną ideą, która im przyświecała, było zapewnienie komfortu wszystkim mieszkańcom osiedla poprzez optymalny dostęp do udogodnień.

 Kierowaliśmy się ideą komfortu mieszkańców, dostępem do zieleni, przestrzeniami, które mają ułatwiać mieszkańcom zawiązywanie interakcji. Bardzo ważne dla naszego biura jest atmosfera i przestrzeń publiczna. Chcielibyśmy, żeby nasz projekt łączył w całość te wszystkie aspekty. Naszą ideę zdeterminował park, który oplata i łączy jednostki sąsiedzkie. Chcieliśmy podkreślić indywidualność architektoniczną tak, żeby każdy poczuł się tam jak w domu – podkreśla wiceprezes zarządu BE DDJM Architekci, Mateusz Dudek.


Wrocławski projekt jest opracowywany przy użyciu technologii BIM. Building Information Modeling opiera się na elektronicznym zapisie danych o obiekcie budowlanym w trójwymiarowym wirtualnym modelu. Dane tworzone na etapie projektowania wykorzystuje się w trakcie budowy i użytkowania budynku.O programie Mieszkanie Plus

Mieszkanie Plus jest programem przeznaczonym dla tych osób, które nie mogą dostać kredytu hipotecznego na mieszkanie, ale jednocześnie mają dochody i nie mogą otrzymać lokalu komunalnego (na który to i tak trzeba czekać kilka lat). Mieszkanie socjalne we Wrocławiu dla jednej osoby może otrzymać ten, kto zarabia poniżej 1650 zł brutto, a o lokal komunalny do remontu na własny koszt można starać się jeżeli miesięczny zarobek nie przekracza 3300 zł brutto. Osoby, które zarabiają więcej, mają szansę na Mieszkanie Plus.

Wnioski na lokale w ramach programu Mieszkanie Plus będą przyjmowane w urzędzie miasta, którego to urzędnicy będą je weryfikować i przydzielać poszczególne lokale. Aby zostać pozytywnie zweryfikowanym, nie można być właścicielem innej nieruchomości. Preferowane przy rozdziale mieszkań mają być rodziny wielodzietne o niskich dochodach.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Hawk(gość)
No i obiecane prace nie ruszyły zgodnie z harmonogramem. Kompletnie nic się tam nie dzieje.

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...