REKLAMA

PFR Nieruchomości S.A.

Artykuły o PFR Nieruchomości S.A.

W Szczecinie powstanie wielkie osiedle z mieszkaniami na wynajem
Fort Polska to pracownia, która zaprojektuje wielkie osiedle z mieszkaniami na wynajem przy ul. Starkiewicza w Szczecinie. Zespół ma na swoim koncie prace przy takich projektach jak Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Fabryka Norblina w Warszawie, Galeria Katowicka czy wielofunkcyjna Sala Koncertowa na toruńskich Jordankach. Prace projektowe obejmą nie tylko przygotowanie dokumentacji dla osiedla mieszkaniowego, ale także rewitalizację i adaptację zabytkowych pozostałości po dawnym dworcu kolejowym Szczecin Pomorzany. Łącznie na osiedlu powstanie 800 mieszkań na wynajem.
Przy ulicy Kolejowej powstaje pierwsze osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus we Wrocławiu [FILM + ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska trwa budowa pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. 469 mieszkań przy ul. Kolejowej we Wrocławiu powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada PFR Nieruchomości S.A.
Nowa ustawa o planowaniu przestrzennym w opinii inwestorów
W kwietniu tego roku rozpoczęły się konsultacje projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw. Celem nowelizacji, jak zapowiada Ministerstwo Rozwoju, ma być między innymi uproszczenie procedur, a w efekcie – skrócenie procesów inwestycyjnych. To dobra wiadomość dla obywateli, ale też dla deweloperów mieszkaniowych. Jak jednak będzie w praktyce? Przedsiębiorcy i przedstawiciele agencji zrzeszonych w Polskiej Izbie Nieruchomości Komercyjnych przyznają, że zmiany są właściwe, jednak mało precyzyjne, a niektóre zapisy nowelizacji mogą nie sprzyjać i tak trudnej już sytuacji inwestorów aktywnych na polskim rynku nieruchomości.
Westa Investments planuje w Krakowie wielką inwestycję Green Town za 1,7 miliarda złotych i dwa nowe hotele
Westa Investments zapowiada największy jak do tej pory swój projekt deweloperski w Krakowie. Green Town (tak brzmi robocza nazwa inwestycji) to osiedle zaplanowane na kilkunastu hektarach terenu na południu Krakowa.
PKP z PFR Nieruchomości zbudują nowe osiedle z 450 mieszkaniami we Wrocławiu
Kolejna duża inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu. Na Popowicach Polskie Koleje Państwowe i PFR Nieruchomości wybudują nowe osiedle mieszkaniowe przy ul. Białowieskiej, nad rzeką Odrą. W ramach planowanej wspólnej inwestycji ma powstać 450 mieszkań i lokali usługowych.
Przy ulicy Kolejowej trwa budowa pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus we Wrocławiu [FILM + ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska trwa budowa pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. 469 mieszkań przy ul. Kolejowej we Wrocławiu powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada PFR Nieruchomości S.A.
We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
We Wrocławiu trwa budowa pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska trwa budowa pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. 469 miesz...
We Wrocławiu rusza budowa pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska rusza budowa pierwszego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. 469...
REKLAMA