We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plusźródło: materiały inwestora

We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego Mieszkanie Plus, które zostanie wybudowane na terenach należących do PKP.
W ramach inwestycji przy ul. Białowieskiej na wrocławskich Popowicach powstanie około 400 mieszkań. Za realizację całego przedsięwzięcia będzie odpowiedzialna spółka celowa, do której PKP przekazało aport w postaci gruntu. Finansowanie inwestycji ma zapewnić fundusz, którego aktywami zarządza spółka PFR Nieruchomości.
Inwestycja we Wrocławiu realizowana będzie na działce o powierzchni około pięciu hektarów, która zlokalizowana jest na nabrzeżu Odry, w odległości zaledwie 3,5 km od centrum stolicy Dolnego Śląska. Według planów całe osiedle będzie składało się z sześciu budynków z około 400 mieszkaniami na wynajem.
PFR Nieruchomości informuje, że wybór pracowni architektonicznej, która przygotuje projekt osiedla, ruszy jeszcze w tym roku. Zgodnie z zakładanym harmonogramem prace budowlane mają ruszyć w 2023 roku.
Nowe osiedle PFR Nieruchomości przy ul. Białowieskiej we Wrocławiu będzie kolejną inwestycją realizowaną w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego Mieszkanie Plus. Aktualnie w stolicy Dolnego Śląska trwa już budowa 469 mieszkań przy ul. Kolejowej, w centrum miasta. Ta inwestycja ma zostać zrealizowana w pierwszym półroczu 2024 roku.
Tak wygląda projekt koncepcyjny osiedla przy ul. Białowieskiej, który wygrał konkurs architektoniczno-urbanistyczny ogłoszony przez PFR Nieruchomości S.A. przy wsparciu Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Wrocław.
Zwycięski projekt autorstwa pracowni Tektura Barbary Kozielskiej z Warszawy:
REKLAMA
Zdjęcia dokładnej lokalizacji i terenu na którym powstanie osiedle:http://zwysoka.pl/mdr/wroclaw-bialowieska

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA