DODAJ

Wrocław: Lokum Deweloper przygotowuje inwestycję na Zakrzowie. Zacznie od wyburzeń

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Lokum Deweloper przygotowuje
Mariusz Bartodziej
2019-10-15 12:40:32
Wrocławski deweloper zapłacił w tym roku za grunt przy ulicy Stoczniowej ponad 20 milionów złotych. Planuje realizację po 2022 roku około 500 lokali w zabudowie wielorodzinnej. Wcześniej będzie musiał zburzyć istniejące obiekty.

Lokum Deweloper S.A. złożył 8 października wniosek o pozwolenie na rozbiórkę przy ul. Stoczniowej 79 na Zakrzowie budynków jednorodzinnego, gospodarczego, technicznego, warsztatowo-biurowego, a także stajni. Znajdują się na działkach nr 32 oraz 33/2, o łącznej powierzchni 2,85 ha.

Inwestor sfinalizował zakup tych parceli w maju. Zapłacił za nie odpowiednio 18 mln 550 tys. zł i 1 mln 450 tys. zł netto (1 mln 783 tys. 500 zł brutto). Planuje zrealizować na nich w perspektywie 2022+ około 500 lokali w budynkach wielorodzinnych z usługami i garażami podziemnymi.

UM Wrocławia


Obok setki mieszkań od Triady, Mieszkania Plus i nie tylko

Na Zakrzów postawiła także, po raz trzeci, Triada Dom. Odda do użytku w ramach czterech etapów Nowej Zatorskiej niespełna 250 lokali mieszkalnych. Zaczyna od dwóch budynków z przeszło 50 mieszkaniami. O szczegółach pisaliśmy w maju.

materiały inwestora


W sąsiedztwie powstanie też do 2024 roku ponad 1 000 lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o ogłoszeniu konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji.

mat. pras.


Inwestycję o podobnej skali planuje państwowy deweloper, Polski Holding Nieruchomości S.A. W tym miesiącu informowaliśmy o jego przygotowaniach do budowy pierwszych mieszkań w ramach dwuetapowego osiedla Zatorska.

materiały inwestora