Wrocław: Klonowa Aleja – AWM II rozbuduje osiedle bliźniaków na Zakrzowie źródło: materiały inwestora

Wrocław: Klonowa Aleja – AWM II rozbuduje osiedle bliźniaków na Zakrzowie

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Klonowa Aleja
adresWrocław, Odolanowska
inwestorAWM II Sp. z o.o.
projektantDSD Architekci
REKLAMA
Do ponad 20 gotowych już domów przy ulicy Odolanowskiej dołączy jeszcze kilkanaście. Wrocławski deweloper oferuje tym razem takie o powierzchni niespełna 90 metrów kwadratowych. Chętni muszą wydać blisko pół miliona złotych.
AWM II Sp. z o.o. otrzymał 18 grudnia (po prawie pięciu miesiącach) pozwolenie na budowę przy ul. Odolanowskiej na Zakrzowie zespołu budynków jednorodzinnych o łącznej kubaturze 2 730 metrów sześciennych. Powstaną na działce nr 42, o powierzchni 1 787 mkw. Zrealizuje je w dwóch etapach. Pierwszy od stycznia 2020 roku do I kwartału 2021 r., a drugi – od lipca 2020 r. do II kw. 2021 r. Ruszył już ze sprzedażą (umowy rezerwacyjne). Cena wynosi 495 tys. zł. Projekt przygotowała pracownia DSD Architekci z Kiełczowa.
materiały inwestora

W sumie 36 domów

Deweloper zakończył już sprzedaż pierwszej fazy Klonowej Alei. Oddał w listopadzie 2019 roku w ramach niej 24 piętrowych domów w zabudowie bliźniaczej o pow. 110 mkw.
REKLAMA
Drugi etap osiedla podzielił na dwie części. W każdej z nich powstanie sześć dwukondygnacyjnych, czteropokojowych bliźniaków (łącznie dwanaście). Metraż wyniesie 87 mkw. Na każdy dom przypadają dwa miejsca parkingowe. AWM II przewidział m.in. ogrzewanie podłogowe na parterze.
Więcej wizualizacji w galerii.

Duże osiedla na Zakrzowie w przygotowaniu

W pobliżu ma powstać osiedle wielorodzinne na około 500 mieszkań. Lokum Deweloper S.A. starał się od października o pozwolenie na wyburzenie zabudowy przy zbiegu ul. Stoczniowej i Odolanowskiej. Dostał je miesiąc później. 22 listopada złożył wniosek o zgodę na budowę czterech budynków wielorodzinnych. Projekt przygotowuje pracownia AD Architekci. Deweloper sfinalizował zakup terenu o powierzchni prawie 3 ha w maju. Zapłacił przeszło 20 mln zł.
Niedaleko powstaje też Nova Stoczniova. WPBM "Mój Dom" S.A. buduje pięć dwupiętrowych budynków wielorodzinnych z 96 mieszkaniami i garażami wbudowanymi w kondygnację parteru.Do tego dochodzi jeszcze m.in. duże osiedle w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W październiku donosiliśmy o ogłoszonym konkursie architektoniczno-urbanistycznym na koncepcję zespołu zabudowy wielorodzinnej i usługowej w obszarze pomiędzy ul. Zatorską i Odolanowską. Chodzi o realizację około 1 200 mieszkań. Zgłosiło się 78 kandydatów, z czego jury dopuściło do udziału 36. Do finałowego etapu zakwalifikowało się sześć pracowni: trzy z Warszawy (22Architekci Sp. z o.o., Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. oraz Artchitecture Sp. z o.o.), dwie z Krakowa (B2 Studio Sp. z o.o. Sp. k. oraz BE DDJM Architekci Sp. z o.o.) i jedna z Poznania (ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska). Ogłoszenie wyników nastąpi 3 kwietnia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA