Wrocław: Na Zakrzowie przybędzie przestrzeni handlowej. Miejska działka sprzedanaźródło: Investphoto.pl

Wrocław: Na Zakrzowie przybędzie przestrzeni handlowej. Miejska działka sprzedana

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Tylko jeden uczestnik był zainteresowany nieruchomością blisko zbiegu ulic Odolanowskiej i Okulickiego. Zapłaci prawie 700 tysięcy złotych netto. Ma zbudować obiekt handlowy z powierzchnią sprzedażową do 300 metrów kwadratowych.
Magistrat rozstrzygnął 2 czerwca przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Odolanowskiej (obok Odolanowskiej 2) na Zakrzowie. Cena wywoławcza wynosiła 660 tys. zł netto. Zgłosił się jeden uczestnik. Osoby fizyczne zaoferowały wspólnie 666,6 tys. zł.
UM Wrocławia
Powierzchnia działek nr 46 i 89 wynosi 2 376 mkw. Jest niezabudowana, porośnięta drzewami i krzewami. Nie obejmuje jej żaden plan miejscowy, dlatego konieczne są warunki zabudowy. Magistrat wydał je w marcu ubiegłego roku (na rzecz Gminy Wrocław). Zgodnie z nimi na tym terenie ma powstać budynek handlowy o pow. sprzedaży do 300 mkw., wysoki na maksymalnie 12 m i szeroki od strony drogi na 23 m. Inwestor ma zapewnić proporcjonalnie minimum 25 miejsc parkingowych na 1 000 mkw. pow. sprzedaży. Ponadto zgodnie z protokołem zawartym między ZDiUM-em a gminą jest zobowiązany do:
– poniesienia nakładów związanych z przebudową pasa drogowego ul. Odolanowskiej w zakresie wybudowania skrzyżowania ul. Odolanowskiej z Skarbu Zakrzowskiego i przejścia dla pieszych wyposażonego w azyl,
– budowy dodatkowego pasa ruchu oraz chodnika na odcinku ul. Okulickiego do wymienionego przejścia dla pieszych,
– zarurowania rowu.
REKLAMA
UM Wrocławia

Przybędzie też mieszkań

W rejonie ul. Odolanowskiej pojawią się też nowe inwestycje mieszkaniowe. Lokum Deweloper S.A. dostał 3 czerwca pozwolenie na budowę przy ul. Odolanowskiej/Stoczniowej czterech budynków wielorodzinnych o łącznej kubaturze 34 030 metrów sześciennych. W planach ma około 500 lokali. Więcej o tym projekcie pisaliśmy w październiku zeszłego roku.
W tej okolicy kolejne domy realizuje AWM II Sp. z o.o. w ramach inwestycji Klonowa Aleja. W styczniu /opisywaliśmy drugi etap. Zakłada utworzenie kilkunastu domów w zabudowie bliźniaczej.
materiały inwestora
Dodatkowo pomiędzy ul. Odolanowską a Zatorską powstanie osiedle na ponad tysiąc mieszkań na wynajem w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W maju informowaliśmy o wybraniu najlepszej koncepcji.
BE DDJM Architekci

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Podniesiona Pięść(gość)
Brakuje już przestrzeni i oddechu. Brakuje naturalnych łąk i nieużytków. Zabetonujecie nas.
REKLAMA