Wrocław: Lokum Deweloper chce wejść na Zakrzów z 500 lokalamiźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Lokum Deweloper chce wejść na Zakrzów z 500 lokalami

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Lokum Verde
adresWrocław, Stoczniowa 79
inwestorLokum Deweloper S.A.
projektantAD Architekci
REKLAMA
Wrocławski deweloper planuje rozszerzyć swoją ofertę o kolejne osiedle stolicy Dolnego Śląska. Zapłaci za dwie nieruchomości 20 milionów złotych. Zrealizuje przy ulicy Stoczniowej około 500 lokali.
Spółka zależna od Lokum Deweloper S.A. zawarła 15 kwietnia dwie umowy nabycia gruntów przy ul. Stoczniowej na wrocławskim Zakrzowie. Pierwsza, warunkowa, dotyczy terenu o powierzchni około 2,4 ha wraz z prawem własności istniejących budynków. Druga, przedwstępna, tyczy się obszaru o pow. ok. 0,4 ha. W tej lokalizacji, przy ul. Stoczniowej 79, znajdują się dwie działki o podobnych wielkościach: nr 32 (24 482 mkw.) oraz 33/2 (4 020 mkw.).

UM Wrocławia
Lokum Deweloper przejmie pierwszą z nieruchomości w ciągu 10 dni od dnia otrzymania oświadczenia o nieskorzystaniu przez prezydenta miasta, w imieniu Skarbu Państwa, z prawa pierwokupu lub od upłynięcia ustawowego terminu na podjęcie tej decyzji. Drugą transakcję sfinalizuje po domknięciu pierwszej. Zapłaci odpowiednio 18 mln 550 tys. zł i 1 mln 450 tys. zł netto. Planuje realizację około 500 lokali.
REKLAMA

Zakrzów w rozbudowie

Nowe osiedle ma powstać także przy zbiegu ul. Jagiellońskiej i Odolanowskiej. O planach dewelopera Host Inwestycje S.C. informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku. W październiku wycofał złożony wniosek o pozwolenie na budowę.
Mieszkań przybędzie także w sąsiedztwie przystanku Wrocław Zakrzów. W styczniu donosiliśmy, że Polskie Koleje Państwowe S.A. planują sprzedaż nieruchomości przy ul. Wilczkowskiej. Szacują jej wartość na 740 tys. zł.
PKP S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz