DODAJ

Wrocław: Polana Miłoszycka – Arkop zrealizuje swoją pierwszą inwestycję na Swojczycach [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Polana Miłoszycka –
Mariusz Bartodziej
2018-04-06 15:31:50
Wrocławski deweloper wybuduje przy ulicy Miłoszyckiej 69 osiedle składające się z budynków wielorodzinnych i bliźniaków. Planuje wprowadzić inwestycję do sprzedaży w ciągu dwóch miesięcy.

Arkop Deweloper otrzymał 20 marca pozwolenie na budowę przy ul. Miłoszyckiej osiedla o łącznej kubaturze niemal 50 tys. metrów sześciennych. Powstanie na działce o powierzchni nieco ponad 14 tys. mkw.


Deweloper wnioskował wówczas o zgodę na realizację przedsięwzięcia. W październiku uzupełniał braki formalne, a w lutym złożoną dokumentację. W marcu zakończył konsultacje z konserwatorem zabytków.

materiały projektanta


Blisko 100 nowych mieszkań

Polana Miłoszycka będzie cechować się różnorodną zabudową. W każdym z dziesięciu czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych znajdzie się 9 mieszkań. Do tego powstaną cztery trzykondygnacyjne (parter, pierwsze piętro i poddasze) domy w zabudowie bliźniaczej, w których inwestor wydzieli 8 lokali, co da w sumie 98 mieszkań

Arkop będzie prowadził budowę osiedla w ramach jednego etapu. Oprócz mieszkań, utworzy także około 108 naziemnych miejsc parkingowych. Planuje wprowadzić inwestycję do sprzedaży w ciągu dwóch miesięcy.

materiały projektanta


Jak wyjaśnia nam deweloper, o chęci realizacji przedsięwzięcia w tym rejonie zadecydowały "lokalizacja, piękne tereny wokół".

Projekt inwestycji przygotował Maciej Konopka z pracowni architektonicznej Pro-Art Konopka S.c. Zaprojektował już dla tego dewelopera Paryski Zakątek, znajdujący się na Przedmieściu Oławskim.

materiały projektanta


materiały projektanta


Nowe mieszkania, ale i tereny rekreacyjne

Mieszkańcy Swojczyc mogą spodziewać się kilku już teraz planowanych inwestycji. Archicom S.A., który realizuje w tej części miasta wieloetapowe osiedle Olimpia Port, kupił za blisko 20 mln zł netto kolejną nieruchomość, o czym informowaliśmy w styczniu.

Inkom S.A. wybuduje natomiast więcej mieszkań w ramach Nowego Portu, o czym pisaliśmy także w styczniu.