Wrocław: Park Wojszyce – nowe osiedle obejmie ponad sto domów i mieszkań źródło: materiały inwestora

Wrocław: Park Wojszyce – nowe osiedle obejmie ponad sto domów i mieszkań

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Wrocławski deweloper zamierza etapować inwestycję zlokalizowaną na półtorahektarowym terenie przy ulicy Iwaszkiewicza. Zrealizuje docelowo dwa budynki wielorodzinne z 60 lokalami o metrażach do 76 metrów kwadratowych i 43 bliźniaki – o powierzchniach sięgających 130 mkw. Większość będzie gotowa w przyszłym roku.
O przygotowywaniu przez Grupę Park osiedla przy ulicy Iwaszkiewicza na Wojszycach donosiliśmy w lipcu. Zrealizuje je na działkach nr 8/7 i 8/9, o łącznej powierzchni 1,517 ha (docelowo inwestycja obejmie jeszcze parcelę o pow. ponad 0,5 ha). Start budowy pierwszego etapu domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej wyznaczył na marzec, a zakończenie na pierwszą połowę 2021 roku. Drugi etap ma powstawać od początku III kwartału 2020 r. do drugiego półrocza 2021 r. Trzecia faza jest na etapie projektowania. Projekty wchodzące do realizacji przygotowały ASPA Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. Sp. k. oraz Soonar Michał Krawczyk.
UM Wrocławia
W przypadku budynków wielorodzinnych prace mają trwać: nad pierwszym od połowy 2020 do końca 2021 roku, a nad drugim od wiosny 2021 r. do jesieni 2022 r. (18 miesięcy). Za ich projekt odpowiada biuro ZAH Sp. z o.o.
Podpisywanie umów rezerwacyjnych na domy ruszy w połowie stycznia, a deweloperskich miesiąc później. Ceny zaczynają się od 790 tys. zł (około 6 500 zł/mkw.). Za to mieszkania trafią do sprzedaży w II kw. 2020 r. Chętni muszą liczyć się z wydatkiem od ok. 6 700 zł/mkw.

Dwa typy domów oraz mieszkania z ogrodami lub antresolami

Na osiedle Park Wojszyce złoży się zróżnicowana zabudowa. Część terenu zajmą dwukondygnacyjne (z płaskim dachem) domy zaplanowane na działkach o pow. 251-516 mkw. W pierwszej fazie inwestor zrealizuje sześć bliźniaków z dwoma 130-metrowymi (w tym gabinet na parterze i 18-metrowy garaż) lokalami każdy (łącznie 12). W drugiej – osiem bliźniaków z 16 domami o powierzchni 122 mkw., z otwartą przestrzenią na pierwszej kondygnacji i tarasem na piętrze dostępnym z głównej sypialni. W trzecim etapie Grupa Park planuje postawić od 15 do 20 domów. Do wszystkich będą przynależeć po dwa miejsca postojowe, z czego jedno w garażu.
materiały inwestora
Zabudowę osiedla uzupełnią dwa budynki wielorodzinne (o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 3,4 tys. mkw.), zlokalizowane po przeciwległych stronach ul. Iwaszkiewicza. Oba będą składały się z dwóch trzykondygnacyjnych segmentów, połączonych garażem. W każdym znajdzie się 15 dwu- i trzypokojowych mieszkań (w sumie 60) o metrażach 34-76 mkw. Największe, zlokalizowane na ostatniej kondygnacji, będą posiadały antresole, a te na parterze – ogródki. Wszystkie lokale trzypokojowe o powierzchni 55 mkw. będą dwustronne (narożne). Inwestor przewidział komórki lokatorskie do większości mieszkań oraz 74 miejsca postojowe, w tym 60 w podziemnym garażu.
W ramach projektu powstanie również nowa infrastruktura drogowa i parkingowa – wybudowane zostanie przedłużenie istniejącej części ulicy Iwaszkiewicza do miejsca lokalizacji projektu, a także drogi dojazdowe do posesji, na których staną domy jednorodzinne – zapowiada Grupa Park.
Więcej wizualizacji w galerii.

Intensywna rozbudowa Wojszyc trwa

REKLAMA
Na tę część Wrocławia stawia coraz więcej deweloperów. W sąsiedztwie Parku Wojszyce będzie budował Domex-Bud S.A. Sp. k. Zaplanował w ramach inwestycji Iwaszkiewicza 36trzy trzykondygnacyjne budynki wielorodzinne z 60 mieszkaniami, w tym część dwupoziomowych. O szczegółach pisaliśmy w październiku.
materiały inwestora
W tym samym miesiącu przedstawialiśmy projekt Willove, realizowany przez TPR Sp. z o.o. Sp. k. Na kilkuetapowe osiedle złoży się przeszło 130 domów o powierzchniach do 140 mkw., nie licząc garaży.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
Do tego dochodzi m.in. Pawia 18 od S&P Development Sp. z o.o. Sp. k., o czym donosiliśmy w listopadzie. Obiekt zaprojektowany w formie sześciu kamieniczek pomieści blisko 20 lokali o metrażach sięgających 52 mkw., z ogródkami lub balkonami.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
Wiadomo też już, jak będzie wyglądał zespół szkolno-przedszkolny na granicy Jagodna i Wojszyc, przy ul. Asfaltowej. W grudniu informowaliśmy, że zwycięską koncepcję przygotowała pracownia Major Architekci Sp. z o.o. Budowa budynku dla przeszło tysiąca dzieci ma pochłonąć nawet ponad 50 mln zł.
fot. Jakub Zazula
Major Architekci

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA